piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Blisko 8 tys. zł w zbiórce i licytacjach na WOŚP w gminie Przykona.

Blisko 8 tys. zł w zbiórce i licytacjach na WOŚP w gminie Przykona.
 

Centrum Kultury Biblioteka Publiczna Gminy Przykona przy współpracy z Zespołem Szkół w Przykonie zorganizowała zbiórkę pieniędzy na rzecz 29 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku odbyła się w nieco innej formie. Łącznie zebrano 7250,78 zł i 100 CHF (frank szwajcarski).

W związku z okresem pandemii koronawirusa, działania na rzecz WOŚP ograniczyły się do licytacji, podczas której wystawione zostały rękodzieła dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Przykonie, wypieki na zamówienie realizowane przez lokalne koła gospodyń wiejskich, fotografie „Gmina Przykona z lotu ptaka”, gadżety od sponsorów, takie jak kalendarze, kosze wędlin, torty, a także książki i maskotki z odzysku, dając im „drugie życie”.

reklama

Do licytacji wystawiony został również „dzień w fotelu Wójta Gminy Przykona” oraz „dzień w fotelu Dyrektora Zespołu Szkół”. Wielką hojność okazały dzieci uczęszczające do Przedszkola w Przykonie oraz Szkoły Podstawowej, a także nauczyciele i pracownicy. Oprócz tego do akcji „gramy razem dla WOŚP” przyłączyła się Orkiestra Dęta w Przykonie, Schola Ichtis i kółko muzyczne z ZS, prezentując swoje występy na Facebooku.

Organizatorzy dziękują wszystkim darczyńcom, zarówno tym, którzy zasilali puszki, jak i tym, którzy darowali przedmioty na licytacje.

materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6

Podobne artykuły

Turkowski Ogólniak najlepszy w Licealiadzie,...

Turkowski Ogólniak najlepszy w Licealiadzie, Zespół...

20 wrz.
Do kościoła i do szkoły. W Przykonie na...

Do kościoła i do szkoły. W Przykonie na światłach...

29 lip.
Druga chłodnia runie w środę. Przyciśnięcie...

Druga chłodnia runie w środę. Przyciśnięcie guzika...

14 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama