piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

17°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Gm. Malanów: Spotkanie Wójta z Sołtysami

Gm. Malanów: Spotkanie Wójta z Sołtysami
 

W środowe popołudnie odbyło się kolejne spotkanie sołtysów z terenu Gminy Malanów z przedstawicielami samorządu gminnego – Wójtem, Sekretarzem Gminy oraz pracownikami. Podobne spotkania, zapoczątkowane przez obecnego Wójta, odbywają się cyklicznie, co w efekcie przekłada się na jeszcze lepszą współpracę z przedstawicielami poszczególnych sołectw. Dodatkowo w dobie pandemii spotkania stanowią pewną rekompensatę za brak udziału sołtysów w obradach rady gminy. Taki stan rzeczy wynika z konieczności ograniczenia liczby osób na sesjach do niezbędnego minimum.

W pierwszym, w nowym 2021 roku spotkaniu uczestniczył również Kierownik ARiMR w Turku - Jan Smak, który omówił najważniejsze, realizowane w 2020 roku przedsięwzięcia, a także przedstawił harmonogram planowanych naborów wniosków w ramach PROW (oba dokumenty załączamy pod artykułem).

reklama

Wójt przedstawił zebranym najważniejsze informacje ze sprawozdania międzysesyjnego. Część sołtysów otrzymała nakazy podatkowe. Zebranym przedstawiono również nową funkcjonalność w aplikacji eKurenda

Podczas narady Sołtysi mieli możliwość zgłaszania uwag i wniosków dotyczących aktualnych problemów w sołectwach. Poruszono tematy dotyczące m.in. stanu i utrzymania dróg gminnych i powiatowych, planowanych inwestycji a także innych bieżących spraw najbardziej istotnych dla poszczególnych społeczności lokalnych.

źródło: UG Malanów

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3

Podobne artykuły

Najlepsze w Wielkopolsce! Mistrzynie sztafety...

Najlepsze w Wielkopolsce! Mistrzynie sztafety są ze...

z dzisiaj
Przyjemne z pożytecznym! Miasteczko rowerowe w...

Przyjemne z pożytecznym! Miasteczko rowerowe w...

z dzisiaj
Nie mieli sobie równych. Sieradzki sukces...

Nie mieli sobie równych. Sieradzki sukces...

z dzisiaj

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama