Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko.

niedziela 02 października 2022

Racheli, Sławy, Teofila

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Kaczki grają dla Pani Bogusi! Akcja charytatywna w ZSR nabiera tempa

Kaczki grają dla Pani Bogusi! Akcja charytatywna w ZSR nabiera tempa
 

Niedzielne popołudnie w ZSR CKP w Kaczkach Średnich dostarczyło ogromnej dawki emocji organizatorom i uczestnikom Akcji Charytatywnej - Kaczki Grają i Bogusi Pomagają! Wielką Licytację live poprowadzili Rita Adamczewska i Piotr Korczyński.

Celem prowadzonej akcji jest zbiórka pieniędzy na leczenie Pani Bogusi Piorunowskiej, u której zdiagnozowano nowotwór złośliwy jajnika. Koszt leczenia to około 20 tys. miesięcznie, co zdecydowanie przewyższa możliwości finansowe rodziny. Pani Bogusia jest mamą uczennicy naszej szkoły.

reklama

Na FB powstała grupa ZSR CKP - Charytatywnie, na której z początkiem lutego pojawiły się pierwsze licytacje. Przedmioty użytkowane w domu, biurze, interesujące pozycje książkowe, akcesoria dla dzieci, pizza czy kosmetyki - wszystko to, licytowaliśmy z myślą o Pani Bogusi.

7 marca szkolna społeczność zorganizowała Wielką Licytację – Live, na której znalazły się m.in. efektowne obrazy, w tym także ufundowany przez Prezydenta RP – Andrzeja Dudę, elegancka biżuteria, niebanalne pozycje książkowe, szwedzkie szkoło ręcznie malowane. Najwyższą kwotę podczas wszystkich licytacji zaoferował ks. Szymon Jastrzębski, za obraz przedstawiający Pałac Prezydencki i tym samym wsparł zbiórkę dla Pani Bogusi o 5200 zł. Swoją cegiełkę dołożyli także przedstawiciele Rady Rodziców ofiarując czek na 1000 zł. Było to niezwykłe popołudnie, pełne emocji, pozytywnej energii i radości. Dotychczasowa kwota jaką udało nam się zebrać to 19738.51 złotych.

Należy również wspomnieć, iż niedzielna Licytacja Live wzbogacona została piękną muzyką w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. Witolda Bogusławskiego w Turku oraz uczniów i absolwentów naszej szkoły: Marii Koneckiej, Igi Kurasik, Klaudii Jasiakiewicz, Izabeli Antosik, Mateusza Janickiego, Jakuba Cidyło, Patryka Skąpskiego i Mariusza Szymczaka. Fotografie podczas spotkania zawdzięczamy Julii Szelągowskiej, zaś komentarze pod postami poszczególnych licytacji niezmordowanie obserwował Kamil Waliszek.
Mimo, że niedzielna Wielka Licytacja już się zakończyła, my nie zwalniamy tempa. Wciąż na naszej grupie Facebookowej dostępne są kolejne licytacje, a już wkrótce zapraszamy na turniej piłki nożnej.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

Podobne artykuły

Piżamersi z  Dobrej! Aby wesprzeć chorych...

Piżamersi z Dobrej! Aby wesprzeć chorych...

29 wrz.
Wielki come back! Majówka Powiatu Tureckiego w...

Wielki come back! Majówka Powiatu Tureckiego w...

17 maj.
Maturzyści z powiatu tureckiego zakończyli...

Maturzyści z powiatu tureckiego zakończyli naukę w...

30 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama