poniedziałek 27 września 2021

Damiana, Mirabeli, Wincentego

19°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Tomograf od dziś ratuje życie pacjentów w turkowskim szpitalu. Inwestycję wsparły wszystkie gminy.

Wideo: Tomograf od dziś ratuje życie pacjentów w turkowskim szpitalu. Inwestycję wsparły wszystkie gminy.
 

W piątek 12 marca br. oficjalnie oddano do użytku nowoczesną pracownię tomografii komputerowej w SP ZOZ Turek. Blisko 3 milionową inwestycję zasiliły fundusze rządowe i wojewódzkie ale przede wszystkim swoją cegiełkę przekazały wszystkie gminy powiatu tureckiego.

Po 6 miesiącach od podpisania umowy na zakup tomografu komputerowego wraz z adaptacją pomieszczeń na pracownię dla potrzeb SP ZOZ w Turku dziś tj. 12 marca 2021 roku oddano do użytku pacjentów długo wyczekiwaną inwestycję. Turkowska lecznica jako jedna z niewielu już w Wielkopolsce była placówką pozbawioną tego istotnego w nowoczesnym diagnozowaniu chorób urządzenia.

reklama

Na zakup sprzętu złożyły się gminy miejska i wiejska Turek, Dobra, Brudzew, Malanów, Przykona, Władysławów, Tuliszków przeznaczając po 100 000 zł każda oraz gmina Kawęczyn z kwotą 85 000 zł. Dodatkowo 800 tys. zł przekazał wojewoda wielkopolski a największą cegiełkę pozyskano z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 1 305 000 zł. Całość inwestycji zamknęła się kwotą 2 999 000 zł. Wykonawcą pomieszczeń pracowni była firma Solve Medical, która także dostarczyła sprzęt komputerowy jak i sam tomograf.

W uroczystym oddaniu do użytku pracowni i tomografu uczestniczyli przedstawiciele władz rządowych, wojewódzkich oraz samorządowych. Symboliczną wstęgę przecięli Ryszard Bartosik Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wicewojewoda Wielkopolski Aneta Niestrawska, Starosta Turecki Dariusz Kałużny, Dyrektor Szpitala Krzysztof Sobczak a także Ireneusz Augustyniak jako przewodniczący Zwiazku Gmin Powiatu Tureckiego.

reklama

Choć dziś dopiero dokonano oficjalnego oddania pracowni, jak zaznaczył dyrektor Sobczak tomograf wykonał już ponad 200 badań. Samo urządzenie to 40-rzędowy tomograf komputerowy marki United Imaging Healthcare (model uCT 550) i jest o klasę wyżej niż było to wymagane w zapytaniu ofertowym. Dodatkowo tomograf będzie objęty gwarancją na okres 60 miesięcy.

Podobne artykuły

Od października wznawia pracę Oddział...

Od października wznawia pracę Oddział Wewnętrzny. 5...

22 wrz.
Ponad 2 mln zł straty na koniec czerwca i brak...

Ponad 2 mln zł straty na koniec czerwca i brak...

21 wrz.
Kryzys w szpitalu. Czas wyciągnąć konsekwencje

Kryzys w szpitalu. Czas wyciągnąć konsekwencje

7 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama