wtorek 27 lipca 2021

Aureliusza, Natalii, Rudolfa

22°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Dobra. Indywidualna i bezpłatna usługa transportu Door-to-Door już od 1 kwietnia.

Dobra. Indywidualna i bezpłatna usługa transportu Door-to-Door już od 1 kwietnia.
 

Już od 1 kwietnia mieszkańcy gminy Dobra mogą korzystać z indywidualnego transportu Door to Door czyli bezpłatnej usługi przejazdów na zamówienie. Jak informuje Urząd Miasta i Gminy w Dobrej na potrzeby projektu zakupiono nowy samochód oraz przygotowano system zamawiania usługi w formie on-line.

Celem projektu jest rozwijanie aktywności w życiu publicznym, społecznym i zawodowym mieszkanek i mieszkańców Gminy Dobra z potrzebami wsparcia w zakresie mobilności, poprzez zapewnienie usług indywidualnego transportu Door-to Door. W skrócie to bezpłatna usługa skierowana do osób niepełnosprawnych lub w podeszłym wieku umożliwiająca transport mieszkańców bezpośrednio spod domu do miejsca docelowego np. przychodni, szpitala czy urzędu.

reklama

W ramach projektu, sfinansowanego ze środków PFRON zakupiono nowy bus osobowy przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych a także przygotowano i wyposażono stanowisko koordynatora projektu. Mieszkańcy mogą zamawiać transport on-line za pomocą specjalnego formularza na stronie gminy lub poprzez kontakt telefoniczny z koordynatorem. Wszystkie niezbędne informacje dla zainteresowanych urząd prezentuje na swojej stronie www.dobra24.pl. Projekt rusza 1 kwietnia 2021 roku.

Podobne artykuły

Jesteś osobą z niepełnosprawnością? Skorzystaj!!!

Jesteś osobą z niepełnosprawnością? Skorzystaj!!!

1 czerw.
Jak skorzystać z paczkomatu?

Jak skorzystać z paczkomatu?

15 kw.
Policjanci z Tuliszkowa transportowali rodzącą...

Policjanci z Tuliszkowa transportowali rodzącą kobietę

15 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama