wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

9°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

"Szatnia na medal" w Żukach. Gmina Turek otrzyma ponad 90 tys. zł dofinansowania.

 

Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyjął i ogłosił listy rankingowe wniosków zgłoszonych w ramach naboru na dofinansowanie zadań z zakresu rozbudowy infrastruktury sportowo-turystycznej. Wśród przyjętych zgłoszeń znalazł się wniosek Gminy Wiejskiej Turek.

Wnioski można było składać w ramach 3 grup tj. infrastruktury turystycznej, infrastruktury sportowej (lekkoatletycznej) oraz w ramach Programu "Szatnia na medal". W gronie wnioskodawców tej ostatniej z grup znalazł się projekt Gminy Wiejskiej Turek. Nazwa zadania to "Budowa budynku szatniowo-sanitarnego przy boisku sportowym w m. Żuki". Na ten cel gmina otrzyma 93 000 zł dofinansowania.

reklama

Oprócz Gminy Turek w ramach programu "Szatnia na medal" dofinansowanie otrzymają gminy: Kobylin na kwotę 31.500 zł, Ostroróg i Lądek na kwotę 100.000 zł, Zbąszyn 80.000 zł, Golina 58.000 oraz Żerków na kwotę 29.000 zł.

Kolejnym krokiem dla podmiotów, które znalazły się na listach rankingowych jest uzupełnienie dokumentacji. Ostateczne decyzje o przyznaniu dofinansowania będą podejmowane podczas sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

W wyniku ogłoszonego naboru wniosków do czwartej już edycji Programu "Szatnia na Medal", zostało złożonych 56 wniosków: 39 - na zadania remontowe oraz 17 - na zadania inwestycyjne. Na liście rankingowej wniosków znalazło się 35 zadań remontowych (proponowana łączna kwota dofinansowania to 2 466 411 zł) oraz 15 zadań inwestycyjnych (proponowana łączna kwota dofinansowania wynosi 1 223 215 zł), 2 gminy znajdują się na liście rezerwowej. W budżecie województwa wielkopolskiego na rok 2021 zaplanowano kwotę 3 800 000 zł na dofinansowanie zadań realizowanych w ramach Programu "Szatnia na Medal"- 2 500 000 zł na zdania remontowe oraz 1 300 000 zł na zadania inwestycyjne.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Szukali pyrki w polu, znaleźli w ognisku......

Szukali pyrki w polu, znaleźli w ognisku... "Święto...

21 wrz.
Dofinansowanie na obóz i buty. Sprinter ze...

Dofinansowanie na obóz i buty. Sprinter ze Słodkowa...

6 wrz.
Wspólnie świętowali mieszkańcy miasta i gminy!...

Wspólnie świętowali mieszkańcy miasta i gminy!...

29 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama