niedziela 01 sierpnia 2021

Jarosława, Justyny, Nadziei

17°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

"Podaruj oddech mojemu Tacie" - Akcja charytatywna dla Zbigniewa Ziętka.

 

Na łamach naszego portalu przedstawiamy Państwu informacje o wielu akcjach charytatywnych organizowanych w celu wsparcia mieszkańców powiatu. Tym razem zachęcamy do zainteresowania się i wsparcia chorego mieszkańca gminy Dobra, borykającego się min. z powikłaniami po przeszczepie płuc. Finał akcji charytatywnej dla Zbigniewa Ziętka już 25 kwietnia.

Zdrowiu Pana Zbigniewa Ziętka zagroziło samoistne włóknienie płuc. Mężczyzna nie został jednak sam ze swoim problemem. Od samego początku problemów zdrowotnych Zbigniewa organizowane jest wsparcie w różnorodnej formie. Już w 2014 roku w Dobrej odbyła się pierwsza charytatywna impreza, a jej celem było pozyskanie funduszy na zakup przenośnego koncentratora tlenu. Społeczność lokalna gminy oraz całego powiatu cyklicznie organizuje wsparcie dla Zbigniewa. Kolejnym jej etapem jest zbiórka charytatywna w formie licytacji online na Facebooku „Licytacja dla Zbigniewa - Podaruj oddech mojemu tacie”: https://www.facebook.com/groups/909991363152647/

reklama

Historia Zbigniewa w skrócie:

Na początku 2009 roku wykryto u mnie samoistne włóknienie płuc. Ta informacja zmieniła całe moje życie oraz życie moich najbliższych. Po długiej walce z chorobą, która wyniszczyła mój organizm i przykuła mnie do wózka inwalidzkiego, w 2011 roku doczekałem się przeszczepu płuca. Dzięki temu przeżyłem, lecz na tym nie skończyła się moja walka. Operacja poniosła za sobą wiele powikłań takich jak kamica nerkowa, cukrzyca, nadciśnienie płucne, oraz ciągłe zwężanie się oskrzela głównego i pośredniego oskrzela płuca przeszczepionego.

W tych ciężkich czasach pandemii wirusa COVID-19 dopadł również mnie, siejąc jeszcze większe spustoszenie w moim, i tak już wyniszczonym organizmie. Jestem w trakcie leczenia oraz rehabilitacji, które są dużym obciążeniem finansowym. COVID-19 spowodował, że moje przeszczepione płuco stało się jeszcze mniej wydolne, co poskutkowało przymusem bycia pod tlenem. Niestety wymusza to na mnie zakup przenośnego aparatu tlenowego, bym mógł się poruszać. Dlatego bardzo proszę o wsparcie.

Zbiórka i licytacje dla Zbigniewa

Gorąco zachęcamy wszystkich do udziału w akcji poprzez wspomnianą zbiórkę i licytacje na FB (link do licytacji) lub do przekazywania wsparcia finansowego bezpośrednio na konto Zbigniewa indywidualnie lub w formie 1% z podatku. Jak informują organizatorzy akcji charytatywnej w kwietniu planowany jest wielki finał zbiórki, który odbędzie się w Gminnym Centrum Kultury w Dobrej.

Wpłaty indywidualne
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
z tytułem: 14522 Ziętek Zbigniew Adam darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

lub

Zbiórka w serwisie Siepomaga: https://www.siepomaga.pl/zbigniew-zietek

lub

Przekazanie 1% podatku wg. danych: 
KRS 0000037904
Cel: Zbigniew Adam Ziętek 14522

Podobne artykuły

Hej, Krwiodawcy! Nadchodzi kolejna akcja poboru...

Hej, Krwiodawcy! Nadchodzi kolejna akcja poboru krwi...

19 lip.
 Podziękowania dla OSP Luboń od druhów z...

Podziękowania dla OSP Luboń od druhów z Międzylesia

9 lip.
Paulina chce znów cieszyć się życiem i rodziną....

Paulina chce znów cieszyć się życiem i rodziną....

5 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama