niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Budowę farmy fotowoltaicznej w gminie Brudzew sfinansują trzy banki

Budowę farmy fotowoltaicznej w gminie Brudzew sfinansują trzy banki
 

Bank Pekao, PKO BP oraz mBank podpisały z ZE PAK umowę na kredyt o łącznej wysokości do 175 mln zł przeznaczonego na budowę farmy fotowoltaicznej na terenie gminy Brudzew.

ZE PAK o planach budowy największej w Polsce farmy fotowoltaicznej  w gminie Brudzew informował juz rok temu. W najnowszym komunikacie spółka chwali się podpisaniem umowy z trzema wiodącymi bankami w celu sfinansowania inwestycji. Energia z nowej farmy zasili ofertę Grupy Polsat.

reklama

Farma fotowoltaiczna, której budowa jest już na zaawansowanym etapie będzie generować moc 70 MWp. Farma zlokalizowana jest na terenach po niefunkcjonującej już odkrywce Koźmin. Powierzchnia terenu przeznaczona pod inwestycje wynosić będzie 100,7 ha

Wyprodukowany prąd będzie wykorzystywany przez Grupę Polsat. Umowa obejmuje dostawę do 68 GWh energii elektrycznej rocznie i została zawarta na 15 lat z możliwością jej przedłużenia. Prąd z brudzewskiej farmy będzie oferowany przez Polkomtel jako jedna z usług sieci Plus.

Wykonawcami farmy jest konsorcjum firm Esoleo oraz PAK Serwis. Zakończenie budowy planowane jest na IV kwartał 2021 r. Całkowita spłata kredytu ma nastąpić do 31 grudnia 2035 r.

Podobne artykuły

Wyburzanie Elektrowni Adamów w serialu...

Wyburzanie Elektrowni Adamów w serialu dokumentalnym...

24 wrz.
Przykona. Obok wiatraków powstaje farma...

Przykona. Obok wiatraków powstaje farma...

15 wrz.
Ambasadorzy Kazachstanu i Uzbekistanu z wizytą...

Ambasadorzy Kazachstanu i Uzbekistanu z wizytą w...

28 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama