Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Gminy powiatu ze wsparciem 1 mln zł na drogi dojazdowe dla rolników. Urząd Marszałkowski ogłosił wyniki naboru wniosków.

Gminy powiatu ze wsparciem 1 mln zł na drogi dojazdowe dla rolników. Urząd Marszałkowski ogłosił wyniki naboru wniosków.
 

Blisko 20 mln zł wyniesie dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego na budowę i przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Pieniądze na modernizację dróg otrzyma 180 wielkopolskich gmin w tym także, gminy z powiatu tureckiego.

Modernizację przejdzie wiele krytycznych dla lokalnej społeczności fragmentów sieci komunikacyjnej. Większość planowanych inwestycji drogowych nie tylko ułatwi maszynom dojazd do gruntów rolnych, ale wpłynie również bezpośrednio na jakość życia mieszkańców.

reklama

Lokalne gminy z ustalonej póli prawie 20 mln zł tegorocznego wsparcia otrzymają 1 milion złotych. Jak informuje wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski wszystkie gminy na terenie powiatu tureckiego w których odbywa się produkcja rolna otrzymają wsparcie. Są to gmina Brudzew, Dobra, Kawęczyn, Malanów, Przykona, Tuliszków, Gmina Wiejska Turek oraz Władysławów.

Dotacje udzielane przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu to środki pochodzące w głównej mierze z opłat z tytułu wyłączenia gruntów rolnych z produkcji rolniczej. - Często środki, pochodzące z wyłączenia gruntów z produkcji rolnej, są jedynymi możliwymi do pozyskania na remont dróg polnych. Gminy chętnie sięgają po te środki, bo w znaczący sposób wpływają one na poprawę życia mieszkańców mniejszych miejscowości - podkreśla wicemarszałek Krzysztof Grabowski.

Wielkopolskie gminy i powiaty przebudują w tym roku ze wsparciem samorządu województwa kilkadziesiąt kilometrów dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Marszałek dofinansuje drogi do gruntów. Ponad...

Marszałek dofinansuje drogi do gruntów. Ponad milion...

18 kw.
Spotkanie rolników pod hasłem Zielona Niedziela...

Spotkanie rolników pod hasłem Zielona Niedziela w...

5 kw.
W Potworowie porozmawiają o problemach polskiej...

W Potworowie porozmawiają o problemach polskiej wsi....

31 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama