niedziela 25 września 2022

Aureli, Kamila, Kleofasa

18°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

W Skęczniewie wybudują kanalizację i przydomowe oczyszczalnie. Umowa z Urzędem Marszałkowskim podpisana.

W Skęczniewie wybudują kanalizację i przydomowe oczyszczalnie. Umowa z Urzędem Marszałkowskim podpisana.
 

Gmina Dobra otrzyma wsparcie finansowe na budowę kanalizacji sanitarnej oraz budowę 35 przydomowych oczyszczalni ścieków w Skęczniewie. W ramach wsparcia z Samorządu Województwa Wielkopolskiego gmina otrzyma ponad 680 tys. zł.

Burmistrz Dobrej informuje, że Wniosek o przyznanie pomocy dla operacji typu "Gospodarka wodno-ściekowa" w ramach działania "Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich" pt.: "Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w miejscowości Skęczniew oraz budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Dobra", został rozpatrzony pozytywnie.

reklama

W związku z powyższym, w dniu dzisiejszym w Urzędzie Miejskim w Dobrej gościliśmy Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Pana Krzysztofa Grabowskiego oraz Zastępcę Dyrektora Departamentu Gospodarki Mieniem Pana Rafała Gila. Celem wizyty Pana Marszałka było podpisanie umowy pomiędzy Samorządem Województwa Wielkopolskiego, a Gminą Dobra, która określa prawa i obowiązki stron związane z realizacją operacji typu "Gospodarka wodno-ściekowa" w ramach poddziałania "Wspieranie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Celem planowanej operacji jest poprawa jakości życia mieszkańców poprzez budowę kanalizacji sanitarnej oraz budowę przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Dobra. W ramach programu zostanie wybudowanych 1,015 km. systemów kanalizacji zbiorczej dla ścieków komunalnych oraz powstanie 35 przydomowych oczyszczalni ścieków. Kwota przyznanej pomocy wynosi 684 277 zł tj. do 63,63 % planowanych do poniesienia kosztów kwalifikowalnych operacji.

źródło: UM Dobra

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

W Skęczniewie wybudują kanalizację i przydomowe oczyszczalnie. Umowa z Urzędem Marszałkowskim podpisana.

Podobne artykuły

Uzależniony od ruchu. Aleksander Grzegorzewski...

Uzależniony od ruchu. Aleksander Grzegorzewski...

30 lip.
Siódma edycja Wielkopolskich Dni Zdrowia i...

Siódma edycja Wielkopolskich Dni Zdrowia i Sztuki...

18 lip.
Feeria barw i zapachów. Kwietne dywany w...

Feeria barw i zapachów. Kwietne dywany w Skęczniewie...

17 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama