piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Śledztwo Prokuratury, hejt Tanajno a w sobotę akcja "Żurek na wynos". Malanowskiego wesela ciąg dalszy

Śledztwo Prokuratury, hejt Tanajno a w sobotę akcja
 

Nie milkną echa głośnego wesela w Malanowie. W internecie do dziś publikowane są na portalach relacje z sobotnich wydarzeń w restauracji Hacjenda. Efektem sobotniej interwencji sanepidu i policji jest m.in. śledztwo jakie prowadzi Prokuratura w Turku, zawiadomienie o hejcie Tanajny oraz akcja pomocy dla restauracji organizowana na najbliższą sobotę przez Kacpra Drzewieckiego.

Już we wtorkowe popołudnie przed budynkiem restauracji w Malanowie pojawił się mocno zaangażowany ostatnimy czasy w relacjonowanie wydarzeń związanych protestami, Baca Artur Bacowski znany także jako Cyprysek. Znany z zabawnego języka i charyzmatycznego stylu bycia góral Cyprysek w relacji na żywo z Hacjendy przeprowadził wywiad zarówno z właścicielem restauracji jak i z Parą Młodą, której przyjęcie w sobotę przerwała interwencja policji.

Z relacji Cypryska można było się dowiedzieć m.in. że policjanci próbowali siłowo sforsować drzwi wejściowe do lokalu oraz że Para Młoda to tak naprawdę pracownicy restauracji. Nowożeńcy przyznali, że udało im się przetańczyć najważniejszy pierwszy taniec. Właściciel lokalu przyznał, że interwencja policjantów przebiegła bardzo kulturalnie.

reklama

Najistotniejszym efektem sobotnich wydarzeń jest wszczęcie śledztwa przez Prokuraturę Rejonową w Turku. Śledztwo dotyczy podejrzenia popełnienia przestępstwa z art. 165, paragraf 1, pkt 1 Kodeksu Karnego, który brzmi: "Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach: powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej". Za takie przestępstwo grozi nawet 8 lat więzienia.

Postępowanie prowadzone jest wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną i jak informuje prokurator Adam Weber, jest to prawna formalność, bowiem w przypadku artykułu 165, paragraf 1, pkt 1 Kodeksu Karnego postępowanie przygotowawcze prowadzone jest w formie śledztwa.

Akcja promocyjna "Żurek na wynos"

Oprócz prowadzonego śledztwa jeszcze w sobotę decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego wydano zakaz działalności restauracji w organizowaniu imprez okolicznościowych. Zatem restauracja może funkcjonować ale zakres oferty może dotyczyć tylko wydawania posiłków na wynos. Szansę pomocy dla restauratora właśnie w tym obszarze podchwycił znany lokalny społecznik Kacper Drzewiecki.

Na jutrzejszą sobotę zaplanowano akcję promowania zamawiania posiłków w restauracji Hacjenda pod hasłem "Żurek na wynos". Dokładnie o godzinie 17.00 wydawany będzie darmowy żurek w Malanowie na który zapraszają właściciele restauracji a także nie kto inny jak sam góral Cyprysek. Dla chętnych będzie także zorganizowany darmowy transport o godz 16.20 na parkingu pod Barbórką.

Hejt na parcownikach Sanepidu

Jest i smutny finał sobotnich wydarzeń czyli akcja hejtu skierowana w stronę dyrektor Powiatowej Stacji Epidiomoligicznej w Turku, którą po sobotnich wydarzeniach przeprowadził na swoim profilu FB Paweł Tanajno, znany z protestów w Warszawie. Można się zgadzać lub nie zgadzać z polityką rządu w kwestii walki z pandemią koronawirusa i wprowadzanymi obostrzeniami jednak forma wpisu i niewybredny język a także podżeganie do nienawiści w kierunku jednej bogu winnej osoby jest poniżej pewnego poziomu.

W efekcie pod postem Tanajny posypały się niecenzuralne komentarze z groźbami włącznie przytakujących mu internautów. Jak informuje Powiatowy Inspektor Sanitarny w Turku dziś tj. 16 kwietnia 2021 r.  zostało złożone zawiadomienie o możliwości popełnieniu przestępstwa w związku z mową nienawiści i hejtem, jaki pod adresem pracowników stacji pojawiły się w mediach społecznościowych.

reklama

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Śledztwo Prokuratury, hejt Tanajno a w sobotę akcja Żurek na wynos. Malanowskiego wesela ciąg dalszy - Zrzut ekranu z profilu Pawła Tanajno

Podobne artykuły

Wideo: Smakosze

Wideo: Smakosze "żurku na wynos" zjechali do...

18-04-2021
Porachunki czy chęć zysku?

Porachunki czy chęć zysku?

30-10-2020
Kolejna tragedia na Wyzwolenia. 41-latek...

Kolejna tragedia na Wyzwolenia. 41-latek wyskoczył z...

20-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama