poniedziałek 26 lipca 2021

Anny, Mirosławy, Joachima

18°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Ponad 2,5 miliona dla Gminy Władysławów z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Ponad 2,5 miliona dla Gminy Władysławów z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg
 

Radosne wieści spłynęły we wtorek 21 kwietnia 2021 r., do Gminy Władysławów za sprawą pozysknia kolejnych pieniędzy na remont i budowę nowych dróg w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD). W sumie do Wielkopolski trafi 240 mln 357 tys. zł. Ponad 2,5 miliona złotych z tej puli przeznaczone zostało na inwestycję drogową w gminie Władysławów.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (RFRD) to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Wszystko po to, żeby po drogach jeździło się wygodniej i bezpieczniej. Celem programu jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym, stanowiącej ważny element prawidłowego funkcjonowania i rozwoju gospodarki oraz przyczyniającej się do poprawy poziomu życia obywateli.

reklama

Gmina Władysławów otrzyma 2.521.817,11 zł na realizację zadnia pn. ,,Rozbudowa drogi gminnej Leonia-Stefania-Kamionka”. Dofinansowanie stanowi 80 proc. kosztów całej inwestycji.

Budowa, rozbudowa i modernizacja dróg na terenie gminy jest jednym z priorytetów władz gminy. W związku z powyższym wyrażamy zadowolenie, iż możemy podjąć kroki służące poprawie komfortu i bezpieczeństwa na drodze, tym razem ze szczególnym uwzględnieniem mniejszych sołectw w naszej gminie, tj. Leonii, Stefanii i Kamionki.

źródło: UG Władysławów

Podobne artykuły

Blisko 20 mln zł z Funduszy Norweskich na...

Blisko 20 mln zł z Funduszy Norweskich na geotermię...

21 lip.
W Dobrej będzie nowa nawierzchnia na 3 drogach....

W Dobrej będzie nowa nawierzchnia na 3 drogach....

21 lip.
Kompleksowa przebudowa drogi w Dziewiątce w...

Kompleksowa przebudowa drogi w Dziewiątce w Gminie...

21 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama