piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Ponad 2,5 miliona dla Gminy Władysławów z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Ponad 2,5 miliona dla Gminy Władysławów z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg
 

Radosne wieści spłynęły we wtorek 21 kwietnia 2021 r., do Gminy Władysławów za sprawą pozysknia kolejnych pieniędzy na remont i budowę nowych dróg w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD). W sumie do Wielkopolski trafi 240 mln 357 tys. zł. Ponad 2,5 miliona złotych z tej puli przeznaczone zostało na inwestycję drogową w gminie Władysławów.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (RFRD) to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Wszystko po to, żeby po drogach jeździło się wygodniej i bezpieczniej. Celem programu jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym, stanowiącej ważny element prawidłowego funkcjonowania i rozwoju gospodarki oraz przyczyniającej się do poprawy poziomu życia obywateli.

reklama

Gmina Władysławów otrzyma 2.521.817,11 zł na realizację zadnia pn. ,,Rozbudowa drogi gminnej Leonia-Stefania-Kamionka”. Dofinansowanie stanowi 80 proc. kosztów całej inwestycji.

Budowa, rozbudowa i modernizacja dróg na terenie gminy jest jednym z priorytetów władz gminy. W związku z powyższym wyrażamy zadowolenie, iż możemy podjąć kroki służące poprawie komfortu i bezpieczeństwa na drodze, tym razem ze szczególnym uwzględnieniem mniejszych sołectw w naszej gminie, tj. Leonii, Stefanii i Kamionki.

źródło: UG Władysławów

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Dofinansowanie na obóz i buty. Sprinter ze...

Dofinansowanie na obóz i buty. Sprinter ze Słodkowa...

6 wrz.
Władysławów. Pierwsza transza komputerów dla...

Władysławów. Pierwsza transza komputerów dla dzieci...

25 sierp.
To będą szatnie na medal! Trwają wakacyjne...

To będą szatnie na medal! Trwają wakacyjne remonty w...

16 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama