sobota 15 maja 2021

Dionizego, Nadziei, Zofii

11°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Obszar zagrożony ptasią grypą poszerzony o kolejne miejscowości gmin Kawęczyn i Dobra

Obszar zagrożony ptasią grypą poszerzony o kolejne miejscowości gmin Kawęczyn i Dobra
 

W związku wystąpieniem nowych ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków w miejscowości Poniatówek gmina Goszczanów Powiatowy Lekarz Weterynarii w Sieradzu w promieniu 10 km od ogniska wyznaczył obszar zagrożony, który swoim zasięgiem objął kolejne tereny powiatu tureckiego.

Z końcem kwietnia Wojewoda Wielkopolski poszerzył obszar zagrożony wystąpieniem ptasiej grypy o kolejne sołectwa w gminach Dobra oraz Kawęczyn. Aktualnie w Gminie Dobra obszar zagrożony obejmuje miejscowości: Miłkowice, Rzymsko BG, Rzymsko, Strachocice, Strachocice-Kolonia, Dąbrowa, Kościanki, Ostrówek. W Gminie Kawęczyn są to Okręglica, Chocim, Głuchów, Tokary Pierwsze, Tokary Drugie, Żdżary, Milejów i Wojciechów.

reklama

Początkowo obszar zagrożony ptasią grypą w powiecie tureckim obejmował zaledwie cztery miejscowości. Komunikat w tej sprawie Powiatowy Lekarz Weterynarii w Turku wydał 6 kwietnia br.

Na obszarze zagrożonym, nakazuje się niezwłoczne czyszczenie i odkażanie środków transportu i sprzętu wykorzystywanych do transportu drobiu lub innych ptaków, ich mięsa, paszy, ściółki lub nawozów naturalnych oraz innych przedmiotów lub substancji, które mogły zostać skażone wirusem wysoce zjadliwej grypy ptaków. Zgodnie z wytycznymi na obszarze wspomnianych miejscowości zakazuje się m.in wprowadzania i wyprowadzania z gospodarstwa gdzie jest utrzymywany drób lub inne ptactwo bez zgody właściwego terytorialnie powiatowego lekarza weterynarii. Zakazuje się wywożenia lub rozrzucania ściółki lub nawozów naturalnych. Zakazane jest także oganizowanie targów, wystaw, pokazów lub konkursów.

Podobne artykuły

Dwie gminy powiatu tureckiego zagrożone ptasią...

Dwie gminy powiatu tureckiego zagrożone ptasią...

14 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama