sobota 18 września 2021

Ireny, Irminy, Stanisława

12°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Gmina Turek rozdysponowała ponad 34 tys. zł w konkursie zadań publicznych na 2021 rok

Gmina Turek rozdysponowała ponad 34 tys. zł w konkursie zadań publicznych na 2021 rok
 

Gmina Wiejska Turek rozdysponowała środki na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe i podmioty pożytku publicznego. Łącznie w 2021 r. wsparcie otrzyma 18 projektów na łączną kwotę 34 220 zł.

Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych ogłoszono 11 marca br. natomiast w piątek 30 kwietnia Wójt Gminy wydał zarządzenie o jego wynikach. Konkurs ofert podzielono na 2 grupy w skład których wchodzą zadania związane ze wspieraniem i upowszechnianiem kultury fizycznej, kultury, sztuki i tradycji narodowych. W pierwszej grupie związanej z krzewieniem kultury fizycznej znalazło się 10 projektów realizowanych przez 8 podmiotów, które otrzymają łącznie równe 18 tys zł. Druga grupa odpowiedzialna za kulturę i sztukę otrzyma na 8 projektów 16 220 zł.

reklama

W ramach ogłoszonych wyników w dziecinie sportu największe wsparcie w kwocie 6 tys. zł otrzyma Miejsko-Gminny Klub Sportowy „TUR 1921” Turek na zadanie pt. „Szkolenie dzieci, młodzieży i dorosłych w poszczególnych dyscyplinach sportowych oraz organizacja i udział w zawodach”. Pozostałe podmioty otrzymają wsparcie od 500 do 2000 i będą to Klub Sportów i Sztuk Walk - Turek, Fundacja Piotra Reissa – Poznań, Stowarzyszenie „Szkoła dla przyszłości” – Żuki, Klub Sportowy Volley Turek, Stowarzyszenie „Wspólnota Kobiet” - Słodków, Koło Gospodyń Wiejskich w Warence oraz Ludowy Klub Sportowy „Maraton” Turek.

W dziecinie kultury i sztuki wszystkie 8 projektów otrzymało kwoty oscylujące w przedziale od 1350 do 2700 zł. Wsparcie otrzymają: Koło Gospodyń Wiejskich „Pęcherzew”, Stowarzyszenie „Nasze Kowale” w Kowalach Księżych i OSP w Kowalach Księżych, Koło Gospodyń Wiejskich w Chlebowie, Stowarzyszenie „Automobil Klub Turek”, Stowarzyszenie Grabieniec Razem - Grabiec, Stowarzyszenie „KaliNoVa” - Kalinowa, Stowarzyszenie „Szadowiacy” - Szadów Pański, oraz Stowarzyszenie „Kaczkowiacy” z Kaczek Średnich i OSP w Kaczkach Średnich.

Gmina Turek rozdysponowała ponad 34 tys. zł w konkursie zadań publicznych na 2021 rok

Podobne artykuły

Pokaz co potrafisz w teście Coopera!

Pokaz co potrafisz w teście Coopera!

24-05-2013

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama