wtorek 27 lipca 2021

Aureliusza, Natalii, Rudolfa

17°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

W gminie Przykona upamiętniono uchwalenie Konstytucji 3 Maja

W gminie Przykona upamiętniono uchwalenie Konstytucji 3 Maja
 

Podobnie jak w ubiegłym roku i tym razem obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się w nietypowej atmosferze.

W związku z nadal panującą pandemią koronawirusa w Gminie Przykona święta majowe zostały uczczone poprzez złożenie kwiatów pod obeliskiem na terenie Zespołu Szkół w Przykonie, pod tablicą pamiątkową przy budynku Urzędu Gminy oraz pod obeliskiem przy kościele w Boleszczynie. Kwiaty złożyła delegacja władz samorządowych: Mirosław Broniszewski - Wójt Gminy Przykona, Roman Marciniak – zastępca wójta, Maksymilian Majchrzak - Przewodniczący Rady Gminy oraz dyrekcja Zespołu Szkół w Przykonie: Joanna Woźniak-Skopińska, Agnieszka Majtka i Katarzyna Brzychcy.

reklama

W dniu 3 maja w kościele pod wezwaniem N.N.M.P. w Psarach proboszcz ks. Grzegorz Ograbisz odprawił Mszę Św. w intencji Ojczyzny, w której uczestniczyły władze samorządowe Gminy Przykona na czele z wójtem i przewodniczącym rady oraz parafianie.

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Władze rządowe, samorządowe i delegacje szkół...

Władze rządowe, samorządowe i delegacje szkół...

3 maj.
Akcja wychowanków Turkowskiego Hufca Pracy z...

Akcja wychowanków Turkowskiego Hufca Pracy z okazji...

1 maj.
Samorząd Powiatu Tureckiego uczci święta majowe...

Samorząd Powiatu Tureckiego uczci święta majowe w...

28 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama