piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

W gminie Przykona upamiętniono uchwalenie Konstytucji 3 Maja

W gminie Przykona upamiętniono uchwalenie Konstytucji 3 Maja
 

Podobnie jak w ubiegłym roku i tym razem obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się w nietypowej atmosferze.

W związku z nadal panującą pandemią koronawirusa w Gminie Przykona święta majowe zostały uczczone poprzez złożenie kwiatów pod obeliskiem na terenie Zespołu Szkół w Przykonie, pod tablicą pamiątkową przy budynku Urzędu Gminy oraz pod obeliskiem przy kościele w Boleszczynie. Kwiaty złożyła delegacja władz samorządowych: Mirosław Broniszewski - Wójt Gminy Przykona, Roman Marciniak – zastępca wójta, Maksymilian Majchrzak - Przewodniczący Rady Gminy oraz dyrekcja Zespołu Szkół w Przykonie: Joanna Woźniak-Skopińska, Agnieszka Majtka i Katarzyna Brzychcy.

reklama

W dniu 3 maja w kościele pod wezwaniem N.N.M.P. w Psarach proboszcz ks. Grzegorz Ograbisz odprawił Mszę Św. w intencji Ojczyzny, w której uczestniczyły władze samorządowe Gminy Przykona na czele z wójtem i przewodniczącym rady oraz parafianie.

materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7

Podobne artykuły

Dwieście lat dla pani Heleny Zalas! Wójt...

Dwieście lat dla pani Heleny Zalas! Wójt...

8 wrz.
Pierwsze takie regaty. O Puchar Wójta Gminy...

Pierwsze takie regaty. O Puchar Wójta Gminy Przykona...

24 sierp.
Dożynki, dożynki, zakończone żniwa, każdy...

Dożynki, dożynki, zakończone żniwa, każdy rolnik w...

21 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama