wtorek 22 czerwca 2021

Pauliny, Sabiny, Tomasza

26°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Wystartowały konsultacje w sprawie projektu ustawy o ochotniczej straży pożarnej

Wystartowały konsultacje w sprawie projektu ustawy o ochotniczej straży pożarnej
 

Ważą się losy formy według której funkcjonować będą jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie kraju. Rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące nowego projektu ustawy o ochotniczej straży pożarnej proponowanego przez Komendę Główną PSP.

Związek OSP RP realizując cele statutowe w zakresie reprezentowania interesów Ochotniczych Straży Pożarnych organizuje konsultacje społeczne przedstawionego przez Komendę Główną PSP dokumentu określanego jako projekt ustawy o ochotniczej straży pożarnej, mimo że z formalnego punktu widzenia konsultowany dokument jest co najwyżej propozycją przyszłego projektu ustawy.

reklama

Konsultacje odbwają się będą w trybie on-line i będą transmitowane on-line. Problematykę zawartą w propozycji ustawy podzielono na 5 bloków tematycznych.

Dyskusji nad każdym z bloków poświęcony będzie osobny dzień konsultacji. Wg. harmonogramu w poniedziałek omawiano Blok nr 1 czyli „Organizacja systemu ratowniczego”. Dziś omawiany będzie Blok nr 2 – „Sprawy organizacyjne OSP, mundur, statut”. Start transmisji on-line godz. 17.00. Transmisje można śledzić na stronach www.zosprp.pl. W kolejnych dniach poruszone zostaną kwestie „OSP – finansowanie nadzór, kontrola” – środa, 12 maja, „Działalność społeczna OSP” – czwartek, 13 maja oraz ostatni „Dodatek do emerytur” – piątek 14 maja.

Zgłoszenia do dyskusji w poszczególnych blokach należy nadsyłać nie później niż na 24 godziny przed rozpoczęciem spotkania. Osoby, które wezmą udział w spotkaniach otrzymają link do spotkania na adres mailowy podany w formularzu zgłoszeniowym. Związek OSP RP serdecznie zaprasza do udziału w konsultacjach.

Podobne artykuły

Trzy dni konsultacji w sprawie projektu ustawy...

Trzy dni konsultacji w sprawie projektu ustawy o...

11 czerw.
Wideo:

Wideo: "To jest zamach na niezależność OSP". Lewica...

25 maj.
Zakończono konsultacje w sprawie skateparku....

Zakończono konsultacje w sprawie skateparku....

11 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama