niedziela 14 sierpnia 2022

Alfreda, Maksymiliana, Selmy

25°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

25-lecie Kawęczyniaka

25-lecie Kawęczyniaka
 

Czasopismo samorządu gminy Kawęczyn „Kawęczyniak” w 2020 roku obchodziło 25-lecia swojego istnienia. Z tej okazji wydano okolicznościowe publikacje. Promocja wydawnictwa miała miejsce w środę, 9 czerwca w szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej - Curii w Kawęczynie.

Publikacja pt. „Kawęczyniak 1995-2020 Czasopismo Samorządu Gminy Kawęczyn”, opracowana została przez prof. Ryszarda Kowalczyka. Jej autor jest kierownikiem Zakładu Dziennikarstwa na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu. W 1997 roku Ryszard Kowalczyk obronił doktorat na Wydziale Nauk Społecznych UAM, na którym w 2004 roku się habilitował. W 2013 roku Prezydent RP Bronisław Komorowski nadał mu tytuł naukowy profesora nauk społecznych. Pełnił również funkcję kierownika Pracowni Badań Władzy Lokalnej i Samorządu.

reklama

W uroczystości, podczas której odbyła się promocja książki uczestniczyły osoby, które włożyły wiele i zaangażowania w powstawanie miesięcznika gminnego. Przybyłych na spotkanie gości nie tylko z gminy Kawęczyn, ale również całego powiatu tureckiego przywitał Wójt Jan Nowak. Przedstawił on również historię czasopisma oraz opowiedział o jego znaczeniu dla lokalnej społeczności.

Po krótkim wprowadzeniu oraz przedstawieniu krótkiej historii Kawęczyniaka głos zabrał autor publikacji Ryszard Kowalczyk. -Długotrwałość o której trzeba powiedzieć, 25 lat powoduje, że społeczność kawęczyńska ludzie mają poczucie pracy u podstaw i pracy systematycznej- mówił autor książki.

Jubileusz „Kawęczyniaka” był okazją do wręczenia podziękowań zarówno autorowi publikacji, jak i wszystkim osobom, które przyczyniły się zarówno do publikacji miesięcznika, jak również książki.

reklama

Za ogrom pracy, zaangażowania oraz ogromne chęci do działania podziękowano autorowi książki Ryszardowi Kowalczykowi, redaktor naczelnej Paulinie Woźniak, redaktorom Teresie Kęsce, Beacie Andrzejewskiej, Iwonie Krajewskiej, Marcie Wojtczak, prowadzącemu uroczystość Jerzemu Łojko, a także współpracownikom: Sylwestrowi Dzikowskiemu, Andrzejowi Tyczyno, Halinie Ambroziak-Juszczak, Markowi Olkowi, który przez wiele lat dbał o skład i wydruk „Kawęczyniaka”.

 Z okazji jubileuszu podziękowania powędrowały również dla gminy ze strony dyrektora Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Tuliszkowie Mirosława Rojka, dyrektora Centrum Kultury w Dobrej Jacka Gajewskiego, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie Małgorzaty Przygońskiej, dyrektor Centrum Kultury Biblioteka Publiczna w Przykonie Ewy Banasiak oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Goszczanowie Renaty Pawlak. 

źródło: UG Kawęczyn

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Złoty jubileusz par z gminy Malanów. 27...

Złoty jubileusz par z gminy Malanów. 27 małżeństw z...

20 czerw.
Władysławów. 27 par z terenu gminy świętowało...

Władysławów. 27 par z terenu gminy świętowało swoje...

18 czerw.
Stylowe stulecie w mehofferowskim klimacie...

Stylowe stulecie w mehofferowskim klimacie Szkoły...

15 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama