sobota 24 lipca 2021

Kingi, Krystyna, Michaliny

21°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Sprawdź autobus przed pod podróżą w KPP Turek. Dwie formy weryfikacji stanu pojazdu.

Sprawdź autobus przed pod podróżą w KPP Turek. Dwie formy weryfikacji stanu pojazdu.
 

Okres wakacyjny to kulminacyjny moment wyjazdów zorganizowanych grup na letni wypoczynek. Już teraz warto zadbać o bezpieczeństwo swoje i najmłodszych, którzy transportem autobusowym będą podróżować na organizowane kolonie, obozy czy zielone szkoły. Na przeciw wychodzą jednostki rządowe oferujące m.in. możliwość sprawdzenia pojazdu w bazie danych oraz przez lokalne Komendy Powiatowe Policji w całym kraju.

W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym oraz wzmożonym w tym okresie ruchu zorganizowanych przewozów dzieci i młodzieży z inicjatywy Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji uruchomiono tzw. "sieć punktów kontroli autobusów". W miejscach tych przed podróżą będzie można dokonać sprawdzenia stanu technicznego i wyposażenia autokaru oraz sprawdzenia stanu trzeźwości kierowcy.

reklama

Jak i gdzie sprawdzić autobus w powiecie tureckim? Wystarczy uzgodnić godzinę kontroli i podstawić pojazd pod KPP w Turku. Zatoka autobusowa przy ul. Legionów Polskich 3 w Turku przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji. Godzina kontroli uzgadniana po wcześniejszym telefonicznym zgłoszeniu pod nr tel. 47 77 37 200/261.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych kontynuuje także kampanię informacyjną umożliwiającą uzyskanie na stronie internetowej www.bezpiecznyautobus.gov.pl podstawowych informacji o każdym pojeździe mogącym przewozić więcej niż 9 osób. Po wejściu na stronę, która dostępna jest również w wersji na telefony komórkowe, możliwe jest sprawdzenie następujących informacji:

- czy pojazd ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC
- czy pojazd ma ważne obowiązkowe badanie techniczne, w tym stan licznika odnotowany podczas ostatniego badania technicznego
- dane techniczne pojazdu, takie jak liczba miejsc, masa pojazdu
- czy pojazd nie jest oznaczony w bazie jako wyrejestrowany lub kradziony

reklama

Usługa udostępniona przez ministerstwo pozwala na szybkie i wygodne uzyskanie informacji, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo podróżowania. Od początku działania witryny, skorzystało z niej 111 tys. osób, które sprawdziły 206 tys. pojazdów.

źródło: KPP Turek/ MSWiA

Podobne artykuły

Wakacje ze Stowarzyszeniem Azyl

Wakacje ze Stowarzyszeniem Azyl

z wczoraj

"Bezpieczna woda" wspólna akcja profilaktyczna...

22 lip.
Policjanci z Turku wśród odznaczonych odznaką...

Policjanci z Turku wśród odznaczonych odznaką...

21 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama