Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko.

niedziela 02 października 2022

Racheli, Sławy, Teofila

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Rajd rowerowy w gminie Tuliszków "Kilka sołectw - jedna gmina"

Rajd rowerowy w gminie Tuliszków
 

Pierwszy z sześciu rajdów rowerowych wpisujących się w projekt pod nazwą "Kilka sołectw- jedna gmina" odbył się 13 czerwca 2021 r.

Rowerzyści wyruszyli z miejscowości Gadowskie Holendry. Przed startem otrzymali upominki z WORD w Koninie, które przekazał wicedyrektor Mariusz Seńko. Uczestnicy podzieleni byli na trzy grupy, każdą prowadzili cykliści z Sekcji Turystyki Rowerowej  CIKLO PTTK w Koninie. Pilotem rajdu był Tomasz Pałasz- pracownik Urzędu Gminy i Miasta w Tuliszkowie.

reklama

Meta znajdowała się w Krępie. Każdego rowerzystę, przejeżdżającego pod bramą z logo promocyjnym Gminy i Miasta Tuliszków, witała muzyka w wykonaniu Orkiestry Dętej z Mycielina. W tym miejscu, na miłośników aktywnosci fizycznej, czekało wiele atrakcji min. zajęcia fitness prowadzone przez instruktorkę Annę Sobczak. Burmistrz Krzysztof Roman wręczył podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację rajdu. Podkreślił w swojej wypowiedzi, jak ważny jest udział w wydarzeniach, które sprzyjają integracji mieszkańców, zwłaszcza po tak trudnym czasie epidemii. Działania takie przyczyniają się do aktywności społecznej, nawiązywania nowych znajomości czy też wzmacniania więzi już istniejących. 

Organizatorami integracyjnego rajdu rowerowego byli: Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Kobiety Gospodarne w Gadowskich Holendrach, Sołectwo Sarbicko, Stowarzyszenie Rozwoju i Odnowy Wsi Krępa oraz Gmina i Miasto Tuliszków.

Został on zorganizowany w ramach projektu " Kilka sołectw- jedna gmina", którego wnioskodawcą jest Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Kobiety Gospodarne w Gadowskich Holendrach. Projekt współfinansowany jest ze środków " Działaj Lokalnie" i zakłada  zorganizowanie cyklu sześciu wakacyjnych rajdów rowerowych na terenie naszej gminy. Każdy z rajdów będzie rozpoczynał się w miejscowości Gadowskie Holendry, a kończył za każdym razem w innym sołectwie.

materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7
8
9
10

Podobne artykuły

Szukali pyrki w polu, znaleźli w ognisku......

Szukali pyrki w polu, znaleźli w ognisku... "Święto...

21 wrz.
Niestraszny im deszcz! Rowerowa niedziela w Dobrej

Niestraszny im deszcz! Rowerowa niedziela w Dobrej

19 wrz.
Szukali jesieni i... grzybów. Niedzielny rajd...

Szukali jesieni i... grzybów. Niedzielny rajd...

19 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama