piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Dzień Świadomego Korzystania z Internetu w ZSR

Wideo: Dzień Świadomego Korzystania z Internetu w ZSR
 

Mijający rok szkolny stał pod znakiem klawiatury I myszki, a dostęp do internetu podczas lekcji okazał się równie niezbędny jak podręcznik I zeszyt. Jednak długie godziny spędzone w sieci, każą zadać sobie pytanie “Czy umiemy zadbać o swoje bezpieczeństwo w internecie?”. W końcu nie każdy szuka tam tylko materiałów do prezentacji z historii.

Aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo w sieci klasy 2TR I 2MREz ZSR CKP w Kaczkach Śr. wzięły udział w projekcie edukacyjnym Przystań w sieci, który powstał z inicjatywy Facebooka, NASK BIP I UNICEF Polska, a honorowy patronat nad nim objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Celem projektu jest propagowanie odpowiedzialnego korzystania z internetu, ochrony własnego wizerunku w sieci I bezpieczeństwa online.

reklama

W ramach projektu uczniowie wzięli udział w serii szkoleń e-learningowych na temat, między innymi, prywatności w sieci, cyberprzemocy I cyberzagrożeń, reputacji online, szkodliwych I niebezpiecznych treści w internecie. Bazując na wiedzy zdobytej podczas szkoleń, klasa 2MRE przygotowała Kodeks Korzystania z Internetu, a klasa 2TR wzbogaciła go swoimi rysunkami. W szkole pojawiły się plakaty wyrażające sprzeciw wobec cyberprzemocy, a w internecie filmiki pokazujące, jak cyberagresorzy mogą skrzywdzić w sieci, autorstwa uczniów klasy 2TR. Na lekcjach informatyki była możliwość dowiedzieć się, jak sprawdzić, czy nasze urządzenia są bezpieczne.

Podsumowaniem projektu I okazją do prezentacji swojej pracy był Dzień Świadomego Korzystania z Internetu, który odbył się 15 czerwca w ZSR CKP w Kaczkach Śr.. Tego dnia odbyło się spotkanie z przedstawicielką Powiatowej Komendy Policji w Turku, która rozwinęła temat ryzykownych zachowań w sieci I odpowiedzialności karnej za przestępstwa w internecie. Na zakończenie spotkania Wiktoria Krawczyk zaśpiewała piosenkę “Mokra poducha”, do której słowa napisała Patrycja Lancman. Uczniowie mogli też sprawdzić się w quizie na temat bezpieczeństwa w sieci.

materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3

Podobne artykuły

Jak wybrać procesor do PC? Najnowsze modele i...

Jak wybrać procesor do PC? Najnowsze modele i...

2 wrz.
Jak być anonimowym w sieci

Jak być anonimowym w sieci

26 sierp.
Panowie do garów, a panie do kwiatów! Wielka...

Panowie do garów, a panie do kwiatów! Wielka...

22 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama