piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Władysławów: VI Gminne Zawody w Powożeniu Zaprzęgami, czyli końska dawka emocji!

Władysławów: VI Gminne Zawody w Powożeniu Zaprzęgami, czyli końska dawka emocji!
 

W niedzielne, upalne południe, tj. 20 czerwca 2021 r., miłośnicy koni, licznie zgromadzili się w miejscowości Wyszyna, by z zainteresowaniem obejrzeć emocjonujące widowisko – VI Gminne Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi. Zawody zorganizowane zostały przez Urząd Gminy Władysławów, Gminny Ośrodek Kultury we Władysławowie oraz Powiatowy Związek Hodowców Koni w Turku.

Konkurs rozegrano w następujących kategoriach: Duży Koń Singiel, Duże Konie Pary oraz Kuce. Na kilkunastu zawodników czekała trasa o długości 650 metrów. Maksymalny czas, jaki wyznaczono na pokonanie trasy z licznymi przeszkodami wynosił trzy minuty. Oprócz walki z przeszkodami uczestnicy niedzielnych zawodów zmagali się z upałem. W związku z wysoką temperaturą powietrza podjęto decyzję o ograniczeniu zawodów do jednego przejazdu. Mimo trudnych warunków pogodowych uczestnicy poradzili sobie doskonale. Na najlepszych czekały okazałe puchary, nagrody pieniężne oraz drobne upominki, które wręczała m. in. Wójt Gminy Elżbieta Klanowska, zaś konie udekorowano pamiątkowym flo.

Sponsorami VI Gminnych Zawodów w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi byli: Hurtownia ,,CYTRO-HURT” – Mirosława i Leszek Łuczak z Konina, sklep Lewiatan Wyszyna – Anna Nowakowska, WOD-KAN – Dorota i Zbigniew Marzol z Wyszyny, Pizza Fabrico Patryk Nowakowski z Turku, Katarzyna i Krzysztof Kasprzak – Turek, ZHU Materiały Budowlane Mituta Tarnowski Młyn, Andrzej Głodny – Kalinowa, OPEN-WAY Łukasz Jankowiak z Wyszyny, Stolarstwo meblowe Kowalscy z miejscowości Smólnik oraz Wójt Gminy Kawęczyn Jan Nowak.

reklama

źródło/fot: UG Władysławów

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5

Podobne artykuły

Dziewczyny z Brudzewa walczyły z wirusem...

Dziewczyny z Brudzewa walczyły z wirusem...

z wczoraj
Przywieźli dwa brązowe medale! Zawodnicy UKS...

Przywieźli dwa brązowe medale! Zawodnicy UKS Skoczek...

28 wrz.
Zawodnicy Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku...

Zawodnicy Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku...

16 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama