poniedziałek 26 września 2022

Cypriana, Justyny, Łucji

9°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Finał Powiatowego Konkursu "Jestem asertywny" w ZSR

Finał Powiatowego Konkursu
 

W dniu  21 czerwca w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich odbył się finał Powiatowego Konkursu ”Jestem asertywny”. Konkurs jest imprezą cykliczną, organizowaną przez pedagoga, psychologa i szkolnego lidera zdrowia.  W  tym roku  wybrano  termin  czerwcowy w związku z przypadającym w  tym miesiącu  Dniem Rodziny i Dniem Dziecka. Celem konkursu było propagowanie wiedzy dotyczącej zagrożeń i konsekwencji z tym związanych.

Ważne było rozbudzenie wyobraźni i twórczego myślenia młodzieży szkolnej, uświadomienie roli rodziny w kształtowaniu światopoglądu, postaw i wartości młodych ludzi, rozwijanie umiejętności mówienia „NIE” w sytuacjach, kiedy coś jest niezgodne z naszymi przekonaniami oraz kształtowanie umiejętności postępowania zgodnie z własnymi zasadami. Konkurs skierowany był do uczniów: klas VI – VIII szkół podstawowych  i szkół ponadpodstawowych. Zadaniem uczestników było przygotowanie prezentacji multimedialnej w programie Power point na temat: ”W rodzinie uczę się dokonywać wyboru” przedstawiając sytuacje z życia codziennego, w których przedstawiona jest postawa asertywna.

reklama

Do konkursu przystąpiło pięć szkół w tym: SP1 w Turku, Szkoła Podstawowa w Kowalach Pańskich, Szkoła Podstawowa w Tuliszkowie, Szkoła Podstawowa w Malanowie i gospodarze imprezy Zespół Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich. Do współpracy włączyli się Stacja Sanitarno Epidemiologiczna i Komenda Powiatowa Policji w Turku. Prace oceniali wszyscy opiekunowie szkół biorących udział w konkursie, wspólne z funkcjonariuszem KPP w Turku.  Kryteria oceny dotyczyły zgodności pracy z regulaminem (czyli: czy w prezentacji zawarto wyjaśnienie pojęcia asertywność, czy praca zawiera elementy dot. tego, jak przebiega komunikacja w domu uczestnika i czy opisane są sytuacje w których członkowie rodziny potrafią być asertywni).
Gratulacje i Podziękowania dla opiekunów koordynujących działania na rzecz konkursu, złożyła Dyrektor Szkoły p. Elżbieta Karwacka  oraz wręczyła Nagrody i Dyplomy  uczniom:

1.    I Miejsce- Wiktoria Flejter z SP w Malanowie
2.    II Miejsce- Lena Dzieciątkowska w Malanowie
3.    III Miejsce- Julia Jasnowska SP w Malanowie
4.    III Miejsce- Kinga Kolenda z ZSR CKP w Kaczkach Śr.
5.    Wyróżnienie- Iga Górska SP w Tuliszkowie
6.    Wyróżnienie- Kamila Kamińska z ZSR CKP w Kaczkach Śr.

Uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Turku, KPP w Turku, Stacje Sanitarno Epidemiologiczna, oraz organizatorów imprezy Zespół Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich. Szczególe podziękowania należą się również p. Arlecie Pawlak-Jakubowskiej za zaangażowanie i wspólnie z uczniami kl. II TR przygotowanie plakatów promujących Powiatowy Konkurs ” Jestem asertywny ”.

materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7
8

Podobne artykuły

Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana,...

Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana, Kasia...

22 wrz.
Grzybiarze do dzieła! Nadleśnictwo Turek...

Grzybiarze do dzieła! Nadleśnictwo Turek ogłasza...

20 wrz.
Poznaliśmy najpiękniejsze ogrody w gminie Malanów

Poznaliśmy najpiękniejsze ogrody w gminie Malanów

10 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama