sobota 24 lipca 2021

Kingi, Krystyna, Michaliny

21°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Finał Powiatowego Konkursu "Jestem asertywny" w ZSR

Finał Powiatowego Konkursu
 

W dniu  21 czerwca w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich odbył się finał Powiatowego Konkursu ”Jestem asertywny”. Konkurs jest imprezą cykliczną, organizowaną przez pedagoga, psychologa i szkolnego lidera zdrowia.  W  tym roku  wybrano  termin  czerwcowy w związku z przypadającym w  tym miesiącu  Dniem Rodziny i Dniem Dziecka. Celem konkursu było propagowanie wiedzy dotyczącej zagrożeń i konsekwencji z tym związanych.

Ważne było rozbudzenie wyobraźni i twórczego myślenia młodzieży szkolnej, uświadomienie roli rodziny w kształtowaniu światopoglądu, postaw i wartości młodych ludzi, rozwijanie umiejętności mówienia „NIE” w sytuacjach, kiedy coś jest niezgodne z naszymi przekonaniami oraz kształtowanie umiejętności postępowania zgodnie z własnymi zasadami. Konkurs skierowany był do uczniów: klas VI – VIII szkół podstawowych  i szkół ponadpodstawowych. Zadaniem uczestników było przygotowanie prezentacji multimedialnej w programie Power point na temat: ”W rodzinie uczę się dokonywać wyboru” przedstawiając sytuacje z życia codziennego, w których przedstawiona jest postawa asertywna.

reklama

Do konkursu przystąpiło pięć szkół w tym: SP1 w Turku, Szkoła Podstawowa w Kowalach Pańskich, Szkoła Podstawowa w Tuliszkowie, Szkoła Podstawowa w Malanowie i gospodarze imprezy Zespół Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich. Do współpracy włączyli się Stacja Sanitarno Epidemiologiczna i Komenda Powiatowa Policji w Turku. Prace oceniali wszyscy opiekunowie szkół biorących udział w konkursie, wspólne z funkcjonariuszem KPP w Turku.  Kryteria oceny dotyczyły zgodności pracy z regulaminem (czyli: czy w prezentacji zawarto wyjaśnienie pojęcia asertywność, czy praca zawiera elementy dot. tego, jak przebiega komunikacja w domu uczestnika i czy opisane są sytuacje w których członkowie rodziny potrafią być asertywni).
Gratulacje i Podziękowania dla opiekunów koordynujących działania na rzecz konkursu, złożyła Dyrektor Szkoły p. Elżbieta Karwacka  oraz wręczyła Nagrody i Dyplomy  uczniom:

1.    I Miejsce- Wiktoria Flejter z SP w Malanowie
2.    II Miejsce- Lena Dzieciątkowska w Malanowie
3.    III Miejsce- Julia Jasnowska SP w Malanowie
4.    III Miejsce- Kinga Kolenda z ZSR CKP w Kaczkach Śr.
5.    Wyróżnienie- Iga Górska SP w Tuliszkowie
6.    Wyróżnienie- Kamila Kamińska z ZSR CKP w Kaczkach Śr.

Uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Turku, KPP w Turku, Stacje Sanitarno Epidemiologiczna, oraz organizatorów imprezy Zespół Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich. Szczególe podziękowania należą się również p. Arlecie Pawlak-Jakubowskiej za zaangażowanie i wspólnie z uczniami kl. II TR przygotowanie plakatów promujących Powiatowy Konkurs ” Jestem asertywny ”.

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

443 zdało, 148 nie zdało. Maturzyści poznali...

443 zdało, 148 nie zdało. Maturzyści poznali wyniki...

6 lip.
W ZSR podsumowali realizację projektu WRPO

W ZSR podsumowali realizację projektu WRPO

1 lip.
Tragiczny wypadek w Kaczkach Średnich. Nie żyje...

Tragiczny wypadek w Kaczkach Średnich. Nie żyje...

29 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama