piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Walne Zgromadzenie w Stowarzyszeniu "Nadzieja" połączone z obchodami 15- lecia

Walne Zgromadzenie w Stowarzyszeniu
 

W dniu 17 czerwca 2021 r. w gościnnych progach Restauracji „Hacjenda” odbyło się Walne Zgromadzenie członków Stowarzyszenia „Nadzieja” w Malanowie połączone z obchodami 15-lecia. Na wstępie prezes Stowarzyszenia Krystyna Sobczak przywitała zebranych członków stowarzyszenia oraz podziękowała zarządowi i wszystkim, którzy dotychczas zaangażowali się w działalność na rzecz Stowarzyszenia. Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych członków: Bronisławy Filipowicz, Zenona Stłupiaka i Marianny Młynarczyk.

Zebranie rozpoczęto od wyboru przewodniczącego i sekretarza zebrania. Funkcje te powierzono Małgorzacie Przygońskiej i Małgorzacie Płóciennik. Nastąpiły wybory do komisji Uchwał i Wniosków w skład której weszły: Wiesława Krzeszewska, Ewa Poprawska i Karolina Guglas.

reklama

Zgodnie z porządkiem obrad sprawozdanie z działalności za 2020 r. przedstawiła Krystyna Sobczak, która omówiła zakres podejmowanych działań, ich organizację i znaczenie dla mieszkańców gminy. Z uwagi na stan zagrożenia epidemiologicznego kraju działalność Stowarzyszenia została częściowo ograniczona, ale udało się zrealizować kilka przedsięwzięć. Z okazji Dnia Babci i Dziadka wyjechaliśmy do teatru Muzycznego w Łodzi na koncert muzyki filmowej, a z okazji Dnia Kobiet uczestniczyliśmy w spotkaniu integracyjnym. We wrześniu zorganizowany został plener malarski „Malowniczy Malanów” we wsi Bibianna. Systematycznie przez cały rok prowadzona była dystrybucja żywności w ramach „Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa”, z której skorzystało 1040 osób. W ramach tego programu zorganizowane zostały warsztaty kulinarne. Stowarzyszenie ma status organizacji pożytku publicznego uprawniający do otrzymania 1% podatku, środki uzyskane w ten sposób przeznaczono dla osób chorych i niepełnosprawnych.

Następnie sprawozdanie finansowe przedstawiła Katarzyna Gorgolewska-Ekiert, a sprawozdanie z działalności Komisji Rewizyjnej - Mieczysława Tygielska. Po przedstawieniu sprawozdań członkowie stowarzyszenia jednogłośnie udzielili zarządowi absolutorium.

Podczas zebrania ustalono wysokość składki członkowskiej na 2020 r. i 2021 r. w kwocie 40 zł za dwa lata płatne do 30 lipca 2021r. Za ustaloną kwotą głosowało 57 osób przy jednej osobie wstrzymującej się od głosowania.

Małgorzata Przygońska zapoznała członków Stowarzyszenia z planem pracy na 2021 r. Główne zadania na bieżący rok to: dystrybucja żywności w ramach” Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2020” wraz z warsztatami kulinarnymi, organizacja pleneru malarskiego „Malowniczy Malanów”, Dnia Seniora pt.: Jesień z Nadzieją, turnieju tańca towarzyskiego oraz wycieczki do Gdańska.

reklama

Walne zgromadzenie zakończono uroczystym wręczeniem legitymacji nowym członkom stowarzyszenia.

Druga cześć spotkania miała charakter bardzo uroczysty w związku z obchodami jubileuszu 15-lecia działalności Stowarzyszenia i rozpoczęła się od programu artystycznego przedstawionego przez uczniów szkoły Podstawowej w Malanowie, którzy pod kierunkiem Ewy Stelmaszak zaprezentowali ciekawe układy taneczne.

Następnie wójt Ireneusz Augustyniak i przewodniczący Rady Gminy Karol Płóciennik na ręce pani Prezes złożyli kwiaty i list gratulacyjny, życząc dalszej owocnej pracy, a wszystkim członkom wszelkiej pomyślności, szczęścia i zdrowia. Nie zabrakło też lampki szampana i tortu, którego krojenie rozpoczęła pani Prezes.

Wieczorem, przy wspólnym posiłku była okazja do rozmów o codziennym życiu, o marzeniach wskazujących na to, że warto czasami oderwać się od szarej rzeczywistości by spotkać się w gronie znajomych. Wspólna zabawa, świetny humor, tańce prowadzone przez niezawodnego wodzireja Michała są dowodem na to, że takie spotkania są potrzebne. Nie od dziś bowiem wiadomo, że śmiech, radość, taniec to najlepsza terapia dla wszystkich ludzi.

źródło: UG Malanów / Małgorzata Płóciennik

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5

Podobne artykuły

Viribus unitis wyznacza drogę. 110 lat...

Viribus unitis wyznacza drogę. 110 lat historii,...

1 wrz.
Złoty jubileusz par z gminy Malanów. 27...

Złoty jubileusz par z gminy Malanów. 27 małżeństw z...

20 czerw.
Władysławów. 27 par z terenu gminy świętowało...

Władysławów. 27 par z terenu gminy świętowało swoje...

18 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama