Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko.

niedziela 02 października 2022

Racheli, Sławy, Teofila

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Pierwszy weekend wakacji a już jest w czym wybierać! Zestawienie najbliższych imprez w mieście i powiecie.

Pierwszy weekend wakacji a już jest w czym wybierać! Zestawienie najbliższych imprez w mieście i powiecie.
 

Rozpoczęło się kalendarzowe lato a uczniowie szkół średnich i podstawowych odebrali dziś świadectwa rozpoczynając tym samym upragnione wakacje. Przed nami pierwszy weekend z wakacyjnymi imprezami plenerowymi wśród których każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Już w sobotę wszystkich miłośników rowerowych wojaży a przede wszystkim tych najmłodszych zachęcamy do udziału w Rajdzie Rowerowym organizowanym wspólnie przez Gminę Wiejską Turek oraz Komendę Powiatową Policji. "ROWER MÓJ NAŁÓG - nakręcamy się pozytywnie" - brzmi pełna nazwa spotkania, które zorganizowane zostanie w ramach Międzynarodowego Dnia Walki z Narkomanią. Impreza startuje 26 czerwca o godzinie 10.00 z parkingu przy ZSP w Słodkowie. Organizatorzy przewidzieli wspólne pokonanie 25-kilometrowej pięknej trasy drogami gminy Turek. Na koniec rajdu przewidziano wspólne ognisko z kiełbaskami. Gorąco zachęcamy do aktywnego sportowego wypoczynku.

reklama

Rozpoczęło się kalendarzowe lato zatem należy je odpowiednio powitać. Będzie ku temu okazja w najbliższą niedzielę za sprawą organizowanej imprezy przez trzy jednostki kulturalne miasta czyli Bibliotekę Miejską, Miejski Dom Kultury oraz Muzeum Miasta Turek. Od godziny 17.00 w Parku im. Konstytucji 3 Maja (park przy MDK) na dzieci i młodzież będą czekały stoiska warsztatowe, wystawy plenerowe, gry, zabawy oraz możliwość udziału w Grze Miejskiej z ciekawymi nagrodami. Wszystko w prasłowiańskim klimacie. Warto już dziś zaplanować sobie niedzielne odwiedziny małego parku przy MDK, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Wsparcie organizacji imprezy zadeklarowała grupa SłowiańsKości.

Trzecią wartą uwagi imprezą plenerową w pierwszy weekend wakacji jest organizowany po raz drugi Jarmark Wyszyński. W programie przewidziano m.in. występy kapel i zespołów ludowych. Dla najmłodszych strefa zabaw dla dzieci. A jak jarmark to oczywiście wystawcy! Będzie rękodzieło, wędzona rybka, regionalne piwo, prawdziwy chleb, sery, miód, pokaz sokolnictwa, wystawa staży OSP Wyszyna i wiele, wiele innych atrakcji.

Wybierać jest w czym, można na sportowo, można aktywnie, można i z kulturą spędzić nadchodzący pierwszy weekend lata. Plakaty wszystkich podanych imprez poniżej artykułu. Zapraszamy!

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4

Podobne artykuły

Szukali pyrki w polu, znaleźli w ognisku......

Szukali pyrki w polu, znaleźli w ognisku... "Święto...

21 wrz.
Niestraszny im deszcz! Rowerowa niedziela w Dobrej

Niestraszny im deszcz! Rowerowa niedziela w Dobrej

19 wrz.
Szukali jesieni i... grzybów. Niedzielny rajd...

Szukali jesieni i... grzybów. Niedzielny rajd...

19 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama