czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Jednogłośne wotum zaufania i absolutorium dla wójta Augustyniaka

Jednogłośne wotum zaufania i absolutorium dla wójta Augustyniaka
 

We wtorek 29 czerwca odbyła się wakacyjna sesja Rady Gminy Malanów. Uczestniczyło w niej 13 Radnych. Po stwierdzeniu quorum, przyjęciu porządku obrad i protokołu z poprzedniej sesji Wójt przedstawił sprawozdanie z pracy w okresie międzysesyjnym.

Następnym punktem sesji było przyjęcie interpelacji. Żaden z Radnych nie przedłożył pisemnych interpelacji, więc Przewodniczący przeszedł do kolejnego punktu obrad- debaty nad Raportem o stanie gminy. Debata poprzedzona była krótką prezentacją. Po jej zakończeniu Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę o udzieleniu Wójtowi wotum zaufania. Następnym krokiem było przystąpienie do procedury absolutoryjnej. Najpierw Radni zapoznali się ze sprawozdaniem finansowym i sprawozdaniem z wykonania budżetu, następnie z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej i opiniami stałych Komisji Rady Gminy. Zakończeniem całej procedury było jednogłośne przyjęcie uchwały zatwierdzającej sprawozdanie finansowe i sprawozdanie z wykonania budżetu oraz udzielenie Wójtowi absolutorium.

reklama

Tradycyjnie na zakończenie sesji pojawia się punkt: wnioski, informacje i zapytania. W tym punkcie Wójt zachęcał do szczepień przeciwko Covid-19 oraz do udziału w spisie powszechnym. Poinformował także, że podczas Gminnego Dnia Strażaka w Grąbkowie i Dożynek Gminno-Parafialnych w Żdżenicach powstaną mobilne punkty spisowe.

źródło: UG Malanów / ŁN

Podobne artykuły

Gmina Malanów wesprze zakup nowego auta dla PSP...

Gmina Malanów wesprze zakup nowego auta dla PSP Turek

9 lip.
Jednogłośne absolutorium i wotum zaufania dla...

Jednogłośne absolutorium i wotum zaufania dla Wójt...

2 lip.
Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu...

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Powiatu...

1 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama