sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Jednogłośne wotum zaufania i absolutorium dla wójta Augustyniaka

Jednogłośne wotum zaufania i absolutorium dla wójta Augustyniaka
 

We wtorek 29 czerwca odbyła się wakacyjna sesja Rady Gminy Malanów. Uczestniczyło w niej 13 Radnych. Po stwierdzeniu quorum, przyjęciu porządku obrad i protokołu z poprzedniej sesji Wójt przedstawił sprawozdanie z pracy w okresie międzysesyjnym.

Następnym punktem sesji było przyjęcie interpelacji. Żaden z Radnych nie przedłożył pisemnych interpelacji, więc Przewodniczący przeszedł do kolejnego punktu obrad- debaty nad Raportem o stanie gminy. Debata poprzedzona była krótką prezentacją. Po jej zakończeniu Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę o udzieleniu Wójtowi wotum zaufania. Następnym krokiem było przystąpienie do procedury absolutoryjnej. Najpierw Radni zapoznali się ze sprawozdaniem finansowym i sprawozdaniem z wykonania budżetu, następnie z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej i opiniami stałych Komisji Rady Gminy. Zakończeniem całej procedury było jednogłośne przyjęcie uchwały zatwierdzającej sprawozdanie finansowe i sprawozdanie z wykonania budżetu oraz udzielenie Wójtowi absolutorium.

reklama

Tradycyjnie na zakończenie sesji pojawia się punkt: wnioski, informacje i zapytania. W tym punkcie Wójt zachęcał do szczepień przeciwko Covid-19 oraz do udziału w spisie powszechnym. Poinformował także, że podczas Gminnego Dnia Strażaka w Grąbkowie i Dożynek Gminno-Parafialnych w Żdżenicach powstaną mobilne punkty spisowe.

źródło: UG Malanów / ŁN

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Aktywna sobota w Celestynach.

Aktywna sobota w Celestynach. "Malanowska Jesień" w...

27 wrz.
W Malanowie biegali wszyscy: przedszkolaki,...

W Malanowie biegali wszyscy: przedszkolaki,...

20 wrz.

"Malowniczy Malanów" tym razem w Dziadowicach...

15 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama