czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Jednogłośne absolutorium i wotum zaufania dla Wójt Elżbiety Klanowskiej

Jednogłośne absolutorium i wotum zaufania dla Wójt Elżbiety Klanowskiej
 

Sesja absolutoryjna to zaraz po sesji budżetowej, najważniejsza sesja w ciągu roku, podczas której Radni poddają ocenie nie tylko wykonanie finansów, ale także kierunki działania wyznaczane i realizowane przez władze gminy. Wójt Gminy Elżbieta Klanowska jednogłośnie otrzymała od Radnych zarówno wotum zaufania, jak i absolutorium. 

Zanim jednak przystąpiono do procedowania nad przygotowanymi uchwałami Radni mieli okazję wysłuchać goszczącego na sesji Starosty Tureckiego Dariusza Kałużnego i rozwiać nurtujące wątpliwości. Po rozmowach i uchwaleniu porządku obrad można było przystąpić do prezentacji raportu o stanie gminy. Jest to dokument podsumowujący działalność wójta w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, a także uchwał rady gminy. Szczegółowego przedstawienia raportu dokonał Sekretarz Gminy Tomasz Rajczyk, opowiadając nie tylko o demografii gminy Władysławów, ale też inwestycjach zrealizowanych w ubiegłym roku, wśród których wymieniono m.in. budowę drogi dojazdowej Władysławów-Wandów, przebudowę drogi gminnej Tarnowski-Młyn, budowę drogi wewnętrznej w Głogowie, przebudowę drogi wewnętrznej w Kunach czy też inwestycje w oświetlenie uliczne. Po wysłuchaniu prezentacji Radni bez dyskusji i bez wątpliwości jednogłośnie udzielili wotum zaufania.

reklama

Podobnie jednomyślnie zagłosowano w sprawie udzielenia Wójt Gminy Elżbiecie Klanowskiej absolutorium jako wyrazu poparcia dla całokształtu działalności finansowej. Głosowanie to poprzedzone zostało prezentacją sprawozdania finansowego, sprawozdania z wykonania budżetu, stosownymi opiniami, które odczytała Skarbnik Gminy Marzena Ressel. Ubiegłoroczne dochody Gminy Władysławów zostały w zrealizowane w kwocie 47.464.197,53 zł, co stanowi 104,34 proc. planu. Na realizację zadań gminnych przeznaczono kwotę 43.222.581,55 zł. Rok 2020 zamknął się zatem nadwyżką w kwocie 4.241.615,98 zł, dzięki której Gmina nie musiała zaciągać planowanego na ubiegły rok kredytu w kwocie 700.000,00 zł. Bardzo serdecznie dziękuję za to absolutorium, ale przede wszystkim dziękuję za to, że uczestniczyliśmy wspólnie i wykonaliśmy dużą pracę w zakresie ustalania tego budżetu i jego realizacji, bo wiadomym jest, że w trakcie roku powstawały różnego rodzaju sytuacje, zdarzenia i musieliśmy wspólnie podejmować decyzje co do dalszej realizacji zadań…Cieszy mnie zaufanie z Państwa strony. Wiadomym jest, że bez Państwa pomocy nie udałoby się zrealizować tego budżetu. Zawsze, gdy jest współpraca w radzie z wójtem, to możemy osiągnąć tylko pozytywne efekty, dlatego bardzo proszę, działajmy tak dalej – mówiła Pani Wójt, dziękując jednocześnie wszystkim współpracownikom zaangażowanym w realizację budżetu.

Na ręce zarówno Wójt Elżbiety Klanowskiej, jak i Skarbnika Marzeny Ressel przekazano symboliczne kwiaty. Gratulacje i podziękowania złożyli także przybyli goście.

źródło: UG Władysławów

Podobne artykuły

Najstarsza mieszkanka gminy Władysławów...

Najstarsza mieszkanka gminy Władysławów skończyła...

27 sierp.
Od pół wieku wspólnie przez życie. Jubileusz...

Od pół wieku wspólnie przez życie. Jubileusz...

23 sierp.
Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu...

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Powiatu...

1 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama