Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków w gminie Kawęczyn

Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków w gminie Kawęczyn
 

W dniu 1 lipca 2021 roku rozpoczął się odbiór I etapu budowy przydomowych oczyszczalni ścieków w gminie Kawęczyn. W tym etapie zostało wybudowanych łącznie 25 sztuk. Oczyszczalnie znajdują się w m. Będziechów, Głuchów, Tokary Pierwsze, Okręglica,  Kowale Pańskie Kolonia i Marianów.

Wykonawcą zadania jest: Przedsiębiorstwo  Handlowo - Usługowe ECO-PLAST z siedzibą w Pleszewie. Budowa oczyszczalni jest realizowana w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 operacja typu „Gospodarka wodno-ściekowa” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii”.

reklama

W dalszym etapie zostanie wybudowanych kolejnych 20 sztuk. Planowany termin zakończenia budowy jest zaplanowany na koniec sierpnia. Kwota dofinansowania dla całego zadania tj. budowy  45 sztuk przydomowych oczyszczalni ścieków wyniesie 583 663 zł. Celem operacji jest poprawa warunków życia mieszkańców z terenu Gminy Kawęczyn poprzez budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. 

źródło: UG Kawęczyn

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Malanów. Podpisano umowę na modernizację i...

Malanów. Podpisano umowę na modernizację i rozbudowę...

17 czerw.
DeVeris zapchał przepompownie. Obrzydliwy...

DeVeris zapchał przepompownie. Obrzydliwy wyciek na...

28 mrz.
Kolejne 20 przydomowych oczyszczalni ścieków w...

Kolejne 20 przydomowych oczyszczalni ścieków w...

27-08-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama