poniedziałek 29 listopada 2021

Błażeja, Margerity, Saturnina

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Budowa i rozbudowa dróg w gminie Przykona

Budowa i rozbudowa dróg w gminie Przykona - Źródło: Gmina Przykona
Źródło: Gmina Przykona 

W sołectwie Olszówka rozbudowano odcinek drogi na długości 800 metrów wraz z utwardzeniem pobocza, a od Psar do Przykony do 2023 zostanie zbudowana droga gminna.

Zadanie Budowa, rozbudowa drogi w miejscowości Olszówka Etap I zostało zakończone z końcem czerwca br. W październiku 2020 gmina na realizację tego zadania otrzymała dofinansowanie w wysokości 408 571,93, co stanowi 50 % wartości zadania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych, którymi zarządza Wojewoda Wielkopolski.

reklama

Jak widać, realizacja zadania ma duże znaczenie dla społeczności sołectwa Olszówka - utwardzone pobocze bez wątpienia zapewni bezpieczeństwo w ruchu pieszych i rowerzystów. Co więcej, w zakresie projektu przed świetlicą wiejską wybudowano parkingi, dzięki którym podczas organizacji imprez plenerowych i w świetlicy zostanie zapewnione miejsce do pozostawienia pojazdów na czas uczestnictwa w imprezie.

Następnym zadaniem dofinansowanym w wysokości 50% ze środków Funduszu Dróg Samorządowych jest Budowa drogi gminnej Psary – Przykona. Podpisanie umowy z Wojewodą Wielkopolskim na realizację zadania nastąpiło w grudniu 2020 roku, za to z końcem czerwca br. zakończono pierwszą część zadania, w wyniku której wybudowano 29 lamp ulicznych.

Kolejnym etapem realizacji zadania będzie budowa ścieżki rowerowej i chodnika, a następnie zostanie wybudowana ulica na długości 1,129 km. Jest to zadanie wieloletnie, którego realizacja potrwa do 2023 w związku z dużymi nakładami finansowymi. Postawione lampy zaświecą więc dopiero za dwa lata. Wartość dofinansowania, które gmina otrzymała w ramach Funduszu Dróg Samorządowych wynosi 1 330 072,51 zł.

reklama

Źródło: Gmina Przykona

Podobne artykuły

Potrącenie rowerzysty w Olszówce. Sprawca uciekł.

Potrącenie rowerzysty w Olszówce. Sprawca uciekł.

7 czerw.
Dzień Pustej Klasy w Szkole Podstawowej nr 5

Dzień Pustej Klasy w Szkole Podstawowej nr 5

28-09-2020
Proboszcz z Psar wezwany przez Biskupa. Kuria...

Proboszcz z Psar wezwany przez Biskupa. Kuria...

03-01-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama