czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Ścieżka rowerowa z Turku do Turkowic nadchodzi!

Ścieżka rowerowa z Turku do Turkowic nadchodzi! - Zdjęcie nadesłane
Zdjęcie nadesłane 

Na tę inwestycję czeka wielu mieszkańców Turkowic, Turku i całego powiatu tureckiego - po ostatnim spotkaniu przedstawicieli rządu i samorządów powiatu jest ona jak najbardziej realna!

O potrzebie stworzenia ścieżki rowerowej od Turku do Turkowic słyszymy już od lat. Mówili o niej mieszkańcy całego powiatu, od dawna są też podejmowane wszelkie próby przede wszystkim przez mieszkańców Turkowic. W końcu chodzi głównie o bezpieczeństwo rowerzystów, które na ruchliwej drodze krajowej 83 nie było odpowiednio zapewnione.

reklama

W minioną środę, 14 lipca doszło do spotkania w Turkowicach, podczas którego rozmawiano o tym, aby ścieżka rowera wzdłuż DK83 powstała jak najprędzej, również ze względu na remont tej trasy, planowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych. Teraz jest na to szansa - napisał na swoim Facebooku Ryszard Bartosik, Sekretarz w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a przede wszystkim inicjator spotkania, zwracając uwagi na okoliczności związane z planowanym remontem DK83.

W rozmowach udział także wzięli:  Rafał Weber - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Michał Zieliński, - Wojewoda Wielkopolski, Patryk Kosicki - Dyrektor poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych, Dariusz Kałużny - Starosta Powiatu Tureckiego, Karol Mikołajczyk - Wójt Gminy Turek oraz Ryszard Włodarczyk, Wacław Szajrych i Michał Kocik - Radni Gminy Turek.

Cieszę się że doszło do tego spotkania, cieszę się że Pan Minister Bartosik na ostatniej sesji Rady Gminy, oraz: Pan Minister Weber Pan Wojewoda i Pan Starosta zadeklarowali pełne wsparcie przy przygotowaniu dokumentacji. Mam nadzieję że w tym roku poznamy harmonogram prac, że zostanie zakreślony termin realizacji tej jakże wyczekiwanej inwestycji. - podkreślił w Turkowicach Wójt Karol Mikołajczyk.

reklama

Oprócz tematu wyczekiwanej ścieżki rowerowej w ciągu DK83, poruszono temat przebudowy DK72 na odcinku Albertów-Słodków. Ze strony obecnych na spotkaniu przedstawicieli rządu i samorządów usłyszeliśmy deklaracje, iż zapewniają wszelkie wsparcie przy realizacji omówionych zadań. Wraz z mieszkańcami Turkowic, a także całego powiatu tureckiego czekamy na harmonogram prac i na efekty środowych rozmów.

Podobne artykuły

Podpisano umowę na budowę ulicy Stawiszyńskiej...

Podpisano umowę na budowę ulicy Stawiszyńskiej w...

z dzisiaj
Przebudują drogę Sarbice-Smulsko. Umowa podpisana.

Przebudują drogę Sarbice-Smulsko. Umowa podpisana.

21 wrz.
8 września rusza przebudowa ul. Żwirki i...

8 września rusza przebudowa ul. Żwirki i Wigury....

26 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama