czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Sportowa Polska - Sportowy Powiat Turecki

Sportowa Polska - Sportowy Powiat Turecki
 

Dzięki rządowym środkom przy I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Turku zostanie wybudowana nowoczesna sala gimnastyczna wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz łącznikiem z istniejącym budynkiem szkoły - 3.501.978zł. Mało tego, powstanie także bieżnia lekkoatletyczna z prawdziwego zdarzenia - 1.084.346zł. 

Dwie gminy z naszego powiatu - Gmina Malanów i Gmina Dobra również otrzymały dofinansowanie na:
- budowę sali gimnastycznej, wraz z zapleczem sportowym, w ramach inwestycji „Rozbudowa szkoły w Dziadowicach” - 1.489.511zł,
- budowę sali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piekarach w gminie Dobra - 1.797.471zł.

reklama

W sobotę 24 lipca br. odbył się briefing prasowy na temat powyższych dofinansowań, w którym uczestniczyli Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszard Bartosik, Przewodniczący Rady Powiatu Tureckiego Piotr Szewczyński, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tureckiego Jan Smak, Radny Rady Powiatu Tureckiego Andrzej Sochacki, Dyrektor I Liceum Ogólnokształcego im. T. Kościuszki w Turku Danuta Szczepanik wraz z Wicedyrektorektorami Olgą Wojtkowiak i Albinem Zańko. 

Powyższe inwestycje zostaną zrealizowane w ramach rządowego programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”, którego celem jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych dotyczących obiektów sportowych na terenie całego kraju.

źródło: Starostwo Powiatowe w Turku

Sportowa Polska - Sportowy Powiat Turecki

Podobne artykuły

Podpisano umowę na budowę ulicy Stawiszyńskiej...

Podpisano umowę na budowę ulicy Stawiszyńskiej w...

z dzisiaj
Przebudują drogę Sarbice-Smulsko. Umowa podpisana.

Przebudują drogę Sarbice-Smulsko. Umowa podpisana.

21 wrz.
Liceum w Turku najbardziej usportowione w...

Liceum w Turku najbardziej usportowione w Wielkopolsce

21 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama