czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Ponad pół tysiąca zaszczepionych w mobilnych punktach w Dobrej i Obrzębinie. Frekwencja dopisała!

Ponad pół tysiąca zaszczepionych w mobilnych punktach w Dobrej i Obrzębinie. Frekwencja dopisała!
 

W zeszłą niedzielę w wielu miejscowościach Wielkopolski odbywały się pikniki w ramach akcji #SzczepimySię. W powiecie tureckim na szczepienie bez rejestracji mogliśmy wybrać się do gminy Dobra oraz na Obrzębin w gminie Turek.

Jak informują organizatorzy niedzielnych szczepień zainteresowanie było bardzo wysokie. Wszystkie przygotowane dawki szczepionek zostały wykorzystane. Zadowolenia z sukcesu akcji nie kryje Burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler, jak sam zaznacza mobilny punkt szczepień zlokalizowany na skwerze Jana Pawła II w Dobrej pracował o 1,5 godziny krócej z uwagi na wyczerpanie przygotowanej puli szczepionek. -Udało się nam zaszczepić 250 osób. Początkowo mieliśmy do dyspozycji 200 szczepionek ale z uwagi na ogromne zainteresowanie dostarczono nam jeszcze 50 dodatkowych dawek z innej lokalizacji. Było duże zainteresowanie, nawet z Turku przyjeżdżały osoby na szczepienie - relacjonuje burmistrz Gebler. Akcja #SzczepimySię w Dobrej dodatkowo wspierały panie z Koła Gospodyń Wielkich z Długiej Wsi, które przygotowały dla wszystkich zaszczepionych pyszne przekąski.

reklama

Podobnie duża frekwencja była w mobilnym punkcie szczepień na Obrzębinie w gminie Turek, gdzie wg. informacji z Urzędu Gminy zaczepiono 300 osób. O kolejnych akcjach szczepień w powiecie tureckim będziemy informować na bieżąco.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3

Podobne artykuły

Urodziny i plener malarski. ŚDS w Żeronicach ma...

Urodziny i plener malarski. ŚDS w Żeronicach ma 15 lat

10 wrz.
Zakochani w Passacie 35i. Miłośnicy samochodów...

Zakochani w Passacie 35i. Miłośnicy samochodów z...

9 wrz.
W podziękowaniu za ciężką pracę. Dożynki...

W podziękowaniu za ciężką pracę. Dożynki...

15 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama