sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

XX edycja konkursu wojewódzkiego "Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów" tym razem w Dobrej

XX edycja konkursu wojewódzkiego
 

Burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler wraz z Wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego Krzysztofem Grabowskim, serdecznie zapraszają na finał XX edycji konkursu Wojewódzkiego „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów”.

Tegoroczna XX już edycja konkursu realizowana jest pod hasłem "Wspólne gotowanie z produktem regionalnym i lokalnym" i odbędzie się w Dobrej w sobotę 7 sierpnia 2021 r. Będzie to jedna z wielu weekendowych imprez organizowanych w powiecie tureckim na którą warto się wybrać. Podczas imprezy przewidzianych jest wiele atrakcji takich jak: pokazy kulinarne, darmowy poczęstunek dla wszystkich uczestników wydarzenia, nieodpłatne atracje dla dzieci: zjeżdżalnie, dmuchańce czy karuzela. Warto zatem już dziś zaplanować sobie sobotę, by odwiedzić gminę Dobra i wraz z rodziną smakowicie spędzić dzień .

reklama

Celem konkursu jest identyfikacja regionalnych produktów i dań oraz ich promocja, przygotowanie producentów do uczestniczenia w systemach jakości żywności, zarówno na szczeblu unijnym, jak i krajowym, zachęcenie rolników i właścicieli lokalnych firm do korzystania z dorobku polskiego dziedzictwa kulinarnego w celu wzbogacenia swojej oferty rynkowej. W pierwszym etapie – w czasie finałów regionalnych – wyłaniani są laureaci w czterech kategoriach: produktów pochodzenia roślinnego, zwierzęcego, napojów i innych produktów oraz w kategorii: najlepsze dania i potrawy regionalne i tradycyjne. Drugi etap konkursu to wybór dokonany przez Krajową Kapitułę Konkursu – spośród produktów nominowanych w regionach – najlepszych produktów oraz potraw i dań do prestiżowej nagrody konkursu „PERŁA ”, które – razem z nagrodą “Klucz do Polskiej Spiżarni” – są wręczana na Wielkim Finale Konkursu.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

XX edycja konkursu wojewódzkiego Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów tym razem w Dobrej

Podobne artykuły

Spartakiada Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w...

Spartakiada Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w...

4 lip.
Przed nami weekend pełen muzyki i dobrej...

Przed nami weekend pełen muzyki i dobrej zabawy....

1 lip.
Dwie powiatowe inwestycje z dofinansowaniem z...

Dwie powiatowe inwestycje z dofinansowaniem z...

29 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama