czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

XX edycja konkursu wojewódzkiego "Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów" tym razem w Dobrej

XX edycja konkursu wojewódzkiego
 

Burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler wraz z Wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego Krzysztofem Grabowskim, serdecznie zapraszają na finał XX edycji konkursu Wojewódzkiego „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów”.

Tegoroczna XX już edycja konkursu realizowana jest pod hasłem "Wspólne gotowanie z produktem regionalnym i lokalnym" i odbędzie się w Dobrej w sobotę 7 sierpnia 2021 r. Będzie to jedna z wielu weekendowych imprez organizowanych w powiecie tureckim na którą warto się wybrać. Podczas imprezy przewidzianych jest wiele atrakcji takich jak: pokazy kulinarne, darmowy poczęstunek dla wszystkich uczestników wydarzenia, nieodpłatne atracje dla dzieci: zjeżdżalnie, dmuchańce czy karuzela. Warto zatem już dziś zaplanować sobie sobotę, by odwiedzić gminę Dobra i wraz z rodziną smakowicie spędzić dzień .

reklama

Celem konkursu jest identyfikacja regionalnych produktów i dań oraz ich promocja, przygotowanie producentów do uczestniczenia w systemach jakości żywności, zarówno na szczeblu unijnym, jak i krajowym, zachęcenie rolników i właścicieli lokalnych firm do korzystania z dorobku polskiego dziedzictwa kulinarnego w celu wzbogacenia swojej oferty rynkowej. W pierwszym etapie – w czasie finałów regionalnych – wyłaniani są laureaci w czterech kategoriach: produktów pochodzenia roślinnego, zwierzęcego, napojów i innych produktów oraz w kategorii: najlepsze dania i potrawy regionalne i tradycyjne. Drugi etap konkursu to wybór dokonany przez Krajową Kapitułę Konkursu – spośród produktów nominowanych w regionach – najlepszych produktów oraz potraw i dań do prestiżowej nagrody konkursu „PERŁA ”, które – razem z nagrodą “Klucz do Polskiej Spiżarni” – są wręczana na Wielkim Finale Konkursu.

XX edycja konkursu wojewódzkiego

Podobne artykuły

Otwarcie świetlicy wiejskiej w Celestynach

Otwarcie świetlicy wiejskiej w Celestynach

15 wrz.
1.500.000 zł dla Gminy Przykona na gospodarkę...

1.500.000 zł dla Gminy Przykona na gospodarkę...

2 wrz.
Nowa droga w Łęgu Piekarskim skończona....

Nowa droga w Łęgu Piekarskim skończona. Inwestycję...

30 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama