Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Mieszkańcy gminy Dobra podziękowali za plony. Gminno-Parafialne Dożynki w Długiej Wsi

Mieszkańcy gminy Dobra podziękowali za plony. Gminno-Parafialne Dożynki w Długiej Wsi
 

Tegoroczne uroczystości dożynkowe w gminie Dobra rozpoczęła msza święta z udziałem władz samorządowych oraz przedstawicieli samorządów wiejskich, odprawiona w intencji rolników i ich rodzin w Kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Dobrej. O godzinie 15.30 ze skweru Jana Pawła II wyruszył korowód dożynkowy przedstawicieli sołectw niosących wieńce dożynkowe, zespołów ludowych, orkiestry dętej OSP Dobra-Żeronice, władz gminy, zaproszonych gości oraz mieszkańców, kierując się na „wyspę” w parku w Długiej Wsi, gdzie przystąpiono do odtworzenia ceremoniału dożynkowego.

Chleb na ręce Burmistrza Dobrej Tadeusza Geblera został złożony przez Starostów Dożynek Państwa Renatę i Daniela Michalaków z Żeronic. Po ceremonii wręczenia chleba nastąpił ważny moment uroczystości dożynkowych tj. dzielenie się chlebem. Burmistrz Dobrej wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Dobrej Tomaszem Gilem, Zastępcą burmistrza Przemysławem Tomczakiem, Księdzem Kanonikiem Wojciechem Marciszewskim starostami Dożynek oraz Wiceministrem Rolnictwa Ryszardem Bartosikiem pokroili chleb dożynkowy a następnie podzielili się chlebem ze wszystkimi uczestnikami uroczystości.

reklama

Dożynki to również czas na tańce i śpiew oraz prezentacje regionalnych potraw oraz rękodzieła. Tegoroczne dożynki uświetniły stoiska kulinarne KGW z gminy Dobra, gdzie można było degustować lokalne przysmaki. Kulinarne prezentacje można było również kosztować na stoisku promocyjnym firmy MCKeen-Beef oraz Stowarzyszenia Dobra Nasza! i Samorządu Mieszkańców Dobrej, którym serdecznie dziękujemy.

Stoiska promocyjne przygotowały również Środowiskowy Dom Samopomocy z Żeronic i Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z Turku.

Uroczystościom dożynkowym towarzyszyły również darmowe atrakcje dla dorosłych i dla dzieci. Natomiast na scenie zaprezentowały się zespoły ludowe naszej gminy: „SERENADA”, „ALEBABKI”, Orkiestra Dęta OSP Dobra-Żeronice, a także kabaret Nie Umiem Nic i członkowie Klubu Senior+. W tym miejscu należą się brawa i podziękowania dla zespołów za kreatywność oraz uświetnienie tego dożynkowego czasu. Na koniec do wspólnego śpiewu i zabawy zachęcali publiczność Krzysztof Koniarek i grupa Wesoła Biesiada oraz zespół MOTTO, który oprawą muzyczną bawił wszystkich podczas zabawy tanecznej na wyspie.

Podczas dożynek czynny był również punkt mobilny szczepień gdzie zaszczepiło się 70 osób szczepionką przeciwko Covid-19.

reklama

Organizatorami dożynek byli: Rada Miejska w Dobrej, Burmistrz Dobrej, Parafia Rzymskokatolicka w Dobrej, Centrum Kultury w Dobrej, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrej, Zakład Gospodarki Komunalnej w Dobrej, Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Dobrej oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Dobra.

źródło: UM Dobra

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7
8
9

Podobne artykuły

Krowa szybko wydojona, lina mocno naprężona!...

Krowa szybko wydojona, lina mocno naprężona!...

8 wrz.
Było smacznie i inspirująco! Na dożynkach w...

Było smacznie i inspirująco! Na dożynkach w...

5 wrz.
Wideo: Dożynkowy finał w Malanowie! Już w...

Wideo: Dożynkowy finał w Malanowie! Już w niedzielę...

30 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama