piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

W Żdżenicach podziękują za plony rolnicy i mieszkańcy gminy Malanów

W Żdżenicach podziękują za plony rolnicy i mieszkańcy gminy Malanów - fot. Archiwum Turek.net.pl
fot. Archiwum Turek.net.pl 

Rolnicy, a także pozostali mieszkańcy gminy Malanów, spotkają się w najbliższą niedzielę 22 sierpnia w Żdżenicach. Właśnie tam odbędą się tegoroczne Gminno-Parafialne Dożynki gminy Malanów. We wspomnianej miejscowości pojawi się także zespół Wolter, by muzycznie umilić wydarzenie.

Dożynki zorganizowane zostaną na placu nieopodal świetlicy wiejskiej. Święto plonów rozpocznie się o godz. 14:00 Mszą św. w kościele św. Stanisława Biskupa Męczennika i św Mikołaja Biskupa w Malanowie. Po mszy nastąpi przejazd korowodu dożynkowego do Żdżenic, gdzie zaprezentowane zostaną wieńce dożynkowe. Po godz. 16:00 dowiemy się, które sołectwo gminy Malanów przygotowało najpiękniejszy wieniec oraz wysłuchamy tradycyjnych przyśpiewek. Około godz. 17:30 rozpoczną się występy lokalnych artystów. Na scenie pojawi się również dyskotekowy zespół Wolter.

reklama

To kolejne dożynki gminne w powiecie tureckim. Już za tydzień kolejne w gminach Tuliszków oraz Przykona a także dożynki Gminno-Miejsko-Parafialne w Kalinowej. Finał dożynkowego szaleństwa już we wrześniu w Kawęczynie.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

W Żdżenicach podziękują za plony rolnicy i mieszkańcy gminy Malanów

Podobne artykuły

Krowa szybko wydojona, lina mocno naprężona!...

Krowa szybko wydojona, lina mocno naprężona!...

8 wrz.
Było smacznie i inspirująco! Na dożynkach w...

Było smacznie i inspirująco! Na dożynkach w...

5 wrz.
Wideo: Dożynkowy finał w Malanowie! Już w...

Wideo: Dożynkowy finał w Malanowie! Już w niedzielę...

30 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama