środa 28 września 2022

Libuszy, Wacławy, Wacława

6°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Piknik Strażacki "Wakacje z druhami" w OSP Międzylesie

Piknik Strażacki
 

Ochotnicza Straż Pożarna w Międzylesiu w dniu 21 sierpnia 2021r. zorganizowała piknik strażacki „Wakacje z druhami”.  Na sobotnie popołudnie druhowie przygotowali sporo atrakcji dla tych dużych i najmłodszych.

Głównym punktem programu były „losy” – każdy wygrywał. Była również „zażarta” licytacja o narożnik i voucher przekazany przez nieocenionych sponsorów. Do losu gratis kiełbaska z grilla z świeżutką kajzerką. Dodatkowo można było skosztować pajdę chleba wiejskiego ze smalcem. A jak smalec ze skwarkami, to nie mogło zabraknąć ogórków. Dla dzieciaków był soczki, lody i słodycze. Wiemy, że to nie do końca zdrowe ale wiadomo… „raz nie zawsze”.

reklama

Kolejną atrakcją były gry i zabawy przygotowane specjalnie dla dzieci. Quiz i konkurencje sportowe. Bańki mydlane i malowanie twarzy. Oj dużo było kotków, piesków i motyli. Piknik strażacki nie mógł odbyć się bez pokazów sprzętu służb. Sprzęt jest ważny, ale ważniejsza jest współpraca pomiędzy Slużbami. Pokaz sprzętu strażackiego - w tym oczywiście auto, które udało się strażakom pozyskać w roku ubiegłym oraz to, jak jest wyposażone. Przybyli również Panowie policjanci na dwukołowych rumakach. A że grunt był miękki i nie do końca stabilnie mogły stać owe rumaki - jak znalazł przydała się pilarka strażaków. Deska na pół i podkładka pod stopki - gotowa. Kolejną atrakcją była karetka pogotowia -– dzieciaki oglądali, dotykali, rozmawiali z ratownikiem medycznym (oczywiście z OSP Międzylesie), ale i również dorośli zaglądali do środka.

Po tych wszystkich emocjonujących zajęciach przyszedł czas na prezentację kwalifikowanej pierwszej pomocy. Fantom Wacław, pulsoksymetr, torba medyczna i deska ortopedyczna fascynowały dzieciaki uczestniczące w pokazie. Nie obyło się bez przebierania „za strażaka” - hełm, rękawice i kurtka od ubrania specjalnego. Na koniec jeszcze tylko pozoracja ran i sztuczna krew - „Mama zobacz co mam…”

To wszystko nie byłoby możliwe bez sponsorów i darczyńców. Mieszkańców Międzylesia, Mariantowa, Przemysławowa i Mikołajewa, którzy wsparli druhów strażaków w organizacji pikniku. Powtarzając za Czesławem Niemenem „…lecz ludzi dobrej woli jest więcej…”

materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7

Podobne artykuły

Druhowie z OSP Janiszew mistrzami powiatu...

Druhowie z OSP Janiszew mistrzami powiatu...

12 wrz.
Inspirujący tydzień w Krwonach. Warsztaty ze...

Inspirujący tydzień w Krwonach. Warsztaty ze smakiem...

6 wrz.
Wspaniałe wakacje z judo. Klub Sportów i Sztuk...

Wspaniałe wakacje z judo. Klub Sportów i Sztuk Walk...

5 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama