sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Konkurs na najładniejszą posesję w Gminie Malanów rozstrzygnięty

Konkurs na najładniejszą posesję w Gminie Malanów rozstrzygnięty
 

Do ostatniej chwili organizatorzy konkursu na najładniejszą posesję w Gminie Malanów czekali na zgłoszenia, głowiąc się dlaczego w tak ładnej gminie, tak niewielu mieszkańców chce pochwalić się swoją posesją. Ostatecznie do konkursu zgłosiło się 5 posesji czyli tyle ile wymagał regulamin, aby można było kontynuować dalszy etap oceny.

Cały skład komisji do dnia dzisiejszego z nieukrywaną zazdrością wspomina to co widział. Wybór był niezwykle trudny a zadanie niby przyjemne okazało się nie lada wyzwaniem. Kogo tu wybrać? Każda z posesji wyglądała przepięknie. Wszędzie bez wyjątku panował przyjemny porządek a gospodarze zgłoszonych posesji wydawali się niemal architektami krajobrazu. Zadbane zabudowania, ogrodzenia, wyznaczone i estetyczne zakątki do przechowywania odpadów, a do tego wszystkiego kwiaty, strzyżone rośliny i mała architektura ogrodowa, tam taras jak z bajki a gdzie indziej altana i grill z wędzarnią a wszystko w tak przyjemnej kompozycji, że żal było iść dalej. Wszystko świadczyło o niezwykłej kreatywności mieszkańców gminy Malanów.

reklama

U większości kandydatów nie zabrakło również miejsca na warzywniki oraz co najmniej namiastki sadu. Tu ogóreczki, tam pomidorki, malinki, brzoskwinki, jabłonie i czego dusza zapragnie z Eko-grządek i Eko-sadów. Samodzielnie wyhodowane warzywa i owoce to nie tylko rarytas i samo zdrowie dla człowieka, ale też w momencie kwitnienia pożytek dla pszczół.

Zdecydowanie, mieszkańcy gminy Malanów ma bardzo duże poczucie estetyki i dobry gust. Należy nadmienić, że te urocze miejsca właściciele w dużej mierze stworzyli własnymi rękami. Nikt się nie leni. Podsumowując ochów i achów nie brakowało.

Organizatorzy konkursu pogratulują umiejętności kreowania tak niezwykłych przestrzeni i dziekują wszystkim uczestnikom konkursu za zgłoszenia. Niestety wybór musiał paść na jedną z pięciu zgłoszonych posesji i choć nie było łatwo, obrady burzliwe, a liczba punktów przyznana poszczególnym posesjom bardzo do siebie zbliżona, to ostatecznie udało się wybrać tę jedną.

Zwycięzcami Konkursu na „Najładniejszą posesję w Gminie Malanów” zostali Państwo Krystyna i Krzysztof Markiewicz z Malanowa.

reklama

Wybrana posesja podzielona jest na dwie strefy. Pierwsza z nich to już dojrzały, reprezentacyjny ogród wypoczynkowy, w którym zarówno tzw. przed ogródek jak i ta bardziej intymna część, sprytnie ukryta przed oczami gapiów były niezwykle spójne kompozycyjnie. Ogród charakteryzuje się strzyżonymi krzewami, zupełnie jakby właściciele nie wypuszczali z rąk sekatorów i nożyc. Już samo wejście robi niezwykłe wrażenie niemal zapraszając do środka. Właściciel przyznał, że kosi trawnik co drugi dzień, a o ogród dba cała rodzina.  Zadbany dom z estetycznym wejściem wręcz dosłownie stapia się z ogrodem dzięki winobluszczowi porastającemu jedną ze ścian. W ogrodzie znalazło się również miejsce do wypoczynku sprytnie osłonięte przyjemną dla oka zielenią. Podczas zwiedzania zaintrygowało nas wyprowadzone w żywopłocie przejście do sąsiada, które w rzeczywistości okazało się przejściem na drugą część posesji, w której to Państwo Markiewicz założyli bardziej przyjemną dla  podniebienia część ogrodu. Imponujących rozmiarów warzywnik z kwiatami, krzewami i drzewkami owocowymi, kompostownikiem a nawet wędzarnią. Teraz już wiedzieliśmy, że gospodarze to nie tylko esteci ale również ludzie praktyczni. Kuszące brzoskwinie, ogóreczki na podporach a nawet dynia, która nie dała się poskromić gospodarzom i zboczyła z wyznaczonej grządki płożąc się tam, gdzie jej samej się podobało. Było estetycznie i apetycznie.

Zwycięzcy konkursu podczas Gminno-Parafialnych Dożynek w miejscowości Żdżenice otrzymali z rąk Wójta Gminy Malanów – Ireneusza Augustyniaka, Nagrodę Główną w wysokości 700 zł.

źródło/fot.: UG Malanów / DF

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7
8

Podobne artykuły

Sołtyska Joanna na czele Przykony!

Sołtyska Joanna na czele Przykony!

z wczoraj
Będzie umowa, będą bloki. Kluczowa inwestycja...

Będzie umowa, będą bloki. Kluczowa inwestycja...

z wczoraj
Kolejne świadczenia ratownicze dla druhów z OSP...

Kolejne świadczenia ratownicze dla druhów z OSP...

z wczoraj

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama