sobota 23 października 2021

Edwarda, Marleny, Seweryna

5°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Urszula Szczęsna Dyrektorem Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku

Urszula Szczęsna Dyrektorem Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku
 

Zarząd Powiatu Tureckiego uchwałą nr 558/2021 z dnia 30 sierpnia 2021 r. powołał Urszulę Szczęsną na stanowisko dyrektora Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku na okres od dnia 1 września 2021 r. do dnia 31 sierpnia 2028 r.

Urszula Szczęsna jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie ukończyła studia magisterskie na kierunku Bibliotekoznawstwo i Informacja Naukowo-Techniczna.

Pracę w zawodzie bibliotekarza rozpoczęła 1 października 1984 roku w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Koninie. Od roku 1989 pracowała jako instruktor, sprawując nadzór merytoryczny nad bibliotekami publicznymi rejonu Turku, Słupcy i Konina. Od 1999 roku zajmowała stanowisko instruktora w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku.

Organizowała także i prowadziła powiatowe imprezy kulturalno-edukacyjne, m.in.: konkursy czytelnicze, plastyczne, głośne czytanie, spotkania autorskie.

Otrzymała Nagrodę Młodych imienia Andrzeja Wojtkowskiego za wybitne zasługi w zawodzie bibliotekarskim, przyznaną przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego, a w 2004 roku odznakę honorową Za Zasługi dla Powiatu Tureckiego.

W roku 2014 podjęła się utworzenia od podstaw Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku. Rozpoczynając od zakupu nowości wydawniczych i opracowania ich w programie SOWA, niezbędnego sprzętu, utworzenia strony internetowej oraz katalogu online Biblioteka od początku istnienia stawała się placówką nowoczesną, skomputeryzowaną, otwartą na innowacyjne technologie, książkę tradycyjną ale również audiobooki i ebooki.

reklama

źródło/fot. Starostwo Powiatowe w Turku

Urszula Szczęsna Dyrektorem Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku

Podobne artykuły

Wideo: Pierwsze Turkowskie Spotkanie Fanów...

Wideo: Pierwsze Turkowskie Spotkanie Fanów Horroru...

18 paźd.
Wzmacniali się wśród bibliotecznych regałów....

Wzmacniali się wśród bibliotecznych regałów. Noc...

16 paźd.
Aerobik, seans filmowy i konkurencje umysłowe,...

Aerobik, seans filmowy i konkurencje umysłowe, czyli...

15 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama