Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Jest wykonawca i zabezpieczone środki na remont. PSL o przyszłości budynku WOT.

Wideo: Jest wykonawca i zabezpieczone środki na remont. PSL o przyszłości budynku WOT.
 

W ramach wczorajszej konferencji prasowej przedstawicieli lokalnych struktur PSL w powiecie tureckim odniesiono się także do plotek o braku zainteresowania Wojsk Obrony Terytorialnej wykorzystaniem budynku po byłym Domu Dziecka w Turku. Mariusz Seńko wraz z Tadeuszem Geblerem przypomnieli także powody jakie przyświecały bezpłatnemu przekazaniu wspomnianej nieruchomość jednostce WOT.

Jak przypomniał Mariusz Seńko, na remont którego wymaga budynek w trakcie kadencji Zarządu Powiatu, któremu przewodniczył jako starosta, nie było wówczas środków finansowych. Przekazanie niszczejącej nieruchomości pod pieczę jednostce WOT było najlepszym i optymalnym rozwiązaniem. -W założeniach obiekt ma zostać wyremontowany na potrzeby związane z obronnością. W przypadku gdyby obiekt miał przestać spełniać ten cel ma wrócić do powiatu tureckiego - przypomniał Seńko, wskazując na odpowiednie zapisy w umowie obligujące WOT do wykonania remontu i odpowiadając tym samym na głosy sugerujące, że budynek został oddany bez namysłu.

reklama

Liderzy PSL na potwierdzenie przedstawili dokumenty, które wskazują, że procedura związana z remontem budynku jest w toku. Ludowcy wskazali, że cel jaki postawił sobie wówczas Zarząd Powiatu jakim było zabezpieczeniem budynku przed niszczeniem jest realizowany. -Mimo wątpliwości jakie są podnoszone przyznam, że my śledzimy tą sytuację. Z ostaniach informacji, które mamy [...] z 18 maja 2021 roku, jest to informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty na remont tego obiektu. Kwota została oszacowana na 7,5 mln brutto i wykonawcą tego remontu ma być konsorcjum Construkto Sp. z o.o. [...] Mamy tu dokument, który stwierdza, że został wyłoniony wykonawca. Było to przeprowadzone w trybie zamówienia publicznego i zakładamy, że procedury zostaną rozpoczęte - poinformował Seńko.

-Przekazanie dla Wojska Obrony Terytorialnej tego obiektu okazuje się, że było decyzją słuszną gdyż budynek mamy prawie pewność, że będzie modernizowany i zabezpieczony. Trzeba też powiedzieć, że w tamtej kadencji nie że nie było pomysłów na ten budynek, bo pomysły były tylko chcieliśmy sie skoncentrować na wydatkach chociażby ze służbą zdrowia - przypomniał wiceprezes ludowców Tadeusz Gebler dodając, że wg umowy WOT ma teraz ponad 700 dni na rozpoczęcie i zakończenie remontu z dostosowaniem budynku do swoich potrzeb.

Cały wątek związany ze sprawą budynku po Domu Dziecka w naszej relacji wideo.

reklama

 

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Urodziny i plener malarski. ŚDS w Żeronicach ma...

Urodziny i plener malarski. ŚDS w Żeronicach ma 15 lat

10 wrz.
Zakochani w Passacie 35i. Miłośnicy samochodów...

Zakochani w Passacie 35i. Miłośnicy samochodów z...

9 wrz.
W Kaczkach za mundurem uczniowie pójdą sznurem....

W Kaczkach za mundurem uczniowie pójdą sznurem. W...

31 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama