Szukasz książek do liceum, technikum, podstawówki? A może coś do poczytania dziecku?

piątek 19 sierpnia 2022

Emilii, Julinana, Konstancji

25°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Na festynie sportowym w Dobrej bawiły się dzieci, młodzież i całe rodziny

Na festynie sportowym w Dobrej bawiły się dzieci, młodzież i całe rodziny - fot. Stowarzyszenie Aktywny Orlik
fot. Stowarzyszenie Aktywny Orlik 

W sobotę 11 września na orliku w Dobrej odbył się Festyn sportowo - profilaktyczny "Lato dla zdrowia z dala od używek" oraz Dzień Sportu na Orliku 2021. W ramach wydarzenia na orliku przed halą sportową w Dobrej bawiło się ponad 300 dzieci wraz z rodzinami.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się zorganizować imprezę dla dzieci, młodzieży, dorosłych, rodzin i seniorów. Tego dnia na orliku atrakcję czekały na wszystkich. Dzień Sportu rozpoczął się rozgrzewką dla wszystkich uczestników, a następnie odbyło się wiele konkurencji sprawnościowych i wyścigów. Między innymi wyścigi rzędów, wyścigi na bananie, przeciąganie liny, tor przeszkód w alkogoglach czy dojenie krowy na czas. Na zakończenie zmagań sportowych odbył się mecz międzypokoleniowy, w którym zmierzyły drużyny złożone z dzieci i dorosłych.

reklama

Wszystkie dzieci mogły korzystać ponadto z dodatkowych atrakcji przygotowanych przez Dj. Wodzireja Marka Górskiego. Były Bumperballe, zabawy z hustą, dmuchane zamki, oraz nowość poduszkowce. Jeśli ktoś zgłodniał, mógł za darmo skorzystać ze strefy gastronomicznej, gdzie serwowane były kiełbaski, hot dogi, wata cukrowa, popcorn, woda i napoje przygotowywane m.in. przez burmistrza Tadeusza Geblera i zastępcę Przemysława Tomczaka.

Na koniec imprezy odbyło się podsumowanie loterii fantowej, w której główną nagrodą był rower, ale nie brakowało też innych nagród: bonów podarunkowych, Gier planszowych, koszulek, piłek czy sprzętu elektronicznego.

Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie Aktywny Orlik przy współudziale Urzędu Gminy w Dobrej na czele z Burmistrzem Tadeuszem Geblerem i Zastępcą Burmistrza Przemysławem Tomczakiem oraz Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

reklama

Impreza niemogła by się odbyć bez wsparcia osób prywatnych i sponsorów: Miejsko- Ludowy Klub Sportowy Wicher Dobra, DJ/ Wodzirej Marek Górski, Sklep Odzieżowy Pantera w Kawęczynie, Sklep Odzieżowy Margaret w Turku, Sklep Odzieżowy Pani Adrianny Koba w Dobrej, Sklep Odzieżowy EDYTA w Dobrej, Zakład Mięsny Smoliński Pan Maciej Smoliński, Firma Zina, Just4Fotball, Koło Gospodyń Wiejskich Potworowianki.

źródło: Stowarzyszenie Aktywny Orlik

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

fot. UM Dobra2
fot. UM Dobra3
fot. Stowarzyszenie Aktywny Orlik4
fot. UM Dobra5
fot. Stowarzyszenie Aktywny Orlik6
fot. UM Dobra7
fot. UM Dobra8
fot. Stowarzyszenie Aktywny Orlik9
fot. UM Dobra10
fot. UM Dobra11
fot. Stowarzyszenie Aktywny Orlik12

Podobne artykuły

W podziękowaniu za ciężką pracę. Dożynki...

W podziękowaniu za ciężką pracę. Dożynki...

15 sierp.
Siódma edycja Wielkopolskich Dni Zdrowia i...

Siódma edycja Wielkopolskich Dni Zdrowia i Sztuki...

18 lip.
Dobrze dzieje się w gminie Dobra. Radni...

Dobrze dzieje się w gminie Dobra. Radni udzielili...

29 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama