sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Zjazd Miejsko-Gminny OSP w Dobrej. Wybrano władze i odznaczono druhów

Zjazd Miejsko-Gminny OSP w Dobrej. Wybrano władze i odznaczono druhów - fot. UM Dobra
fot. UM Dobra 

17 września 2021 roku odbył się zjazd Miejsko-Gminnego Oddziału Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Dobrej. Rozpoczął się mszą świętą w intencji Druhów strażaków odprawioną w kościele parafialnym w Skęczniewie przez księdza proboszcza Grzegorza Wawrzyniaka. Po mszy druhowie oraz osoby zaproszone udali się do strażnicy OSP w Piekarach, gdzie odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze, któremu przewodniczył druh Cezary Madaj Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Piekarach.

Na spotkaniu złożono sprawozdanie z działalności 5-letniej Zarządu Miejsko-Gminnego, który przedstawił zarówno druh Prezes Piotr Gebler, jak i Burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler, następnie wybrano nowe władze do Zarządu Miejsko-Gminnego OSP RP w Dobrej. Na kolejną 5 letnią kadencję prezesem został wybrany Piotr Gebler, wiceprezesem Cezary Madaj i Paweł Wszędybył, komendantem Jarosław Dulin, Skarbnikiem Edward Klimczak, sekretarzem Norbert Graczyk a członkiem prezydium Mieczysław Frątczak. Podczas zjazdu miało miejsce nadanie odznaczeń honorowych za zasługi dla pożarnictwa. Srebrnym medalem został odznaczony Edward Klimczak i Andrzej Buda, brązowym medalem Zbigniew Frątczak i Sławomir Idzik, natomiast wzorowym strażakiem Nowak Grzegorz. Szczególne podziękowania złożono również na ręce druha Zbigniewa Szymczaka pracownika Urzędu Miejskiego w Dobrej, który na co dzień zajmuje się sprawami OSP i to właśnie dzięki wnioskom, jakie zostały napisane Gminne jednostki OSP otrzymały wiele dofinansowań.

reklama

Spotkaniu towarzyszyła orkiestra dęta Dobra- Żeronice, która uświetniła to wydarzenie. Na zakończenie głos zabrał Prezes Powiatowego Związku OSP Grzegorz Ciesielski, który pogratulował staremu Zarządowi uzyskania absolutorium, a nowo wybranemu Zarządowi życzył wytrwałości w pełnieniu tej zaszczytnej ale i odpowiedzialnej funkcji. Druh Prezes zaznaczył, że jest to pierwszy zjazd gminny w powiecie tureckim, co świadczy o wzorowo funkcjonującym Miejsko-Gminnym Oddziale Związku OSP RP.

Organizatorzy zebrania dziękują jednostce OSP Piekary za zorganizowanie spotkania a Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich Jarzębina za przygotowanie smacznego poczęstunku.

źródło/fot: UM Dobra na FB

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

fot. UM Dobra2
fot. UM Dobra3
fot. UM Dobra4

Podobne artykuły

Strażacy z jednostek  z terenu powiatu...

Strażacy z jednostek z terenu powiatu tureckiego...

8 sierp.
Walne zgromadzenie Tureckiej Izby Gospodarczej

Walne zgromadzenie Tureckiej Izby Gospodarczej

22 kw.
Gmina Dobra. Powiatowa Narada Szkoleniowa w OSP...

Gmina Dobra. Powiatowa Narada Szkoleniowa w OSP Piekary

8 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama