niedziela 24 października 2021

Arety, Marty, Marcina

4°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Dwie propozycje ułożenia linii kolejowej Turek-Konin. Jeszcze we wrześniu konsultacje stacjonarne i online.

Dwie propozycje ułożenia linii kolejowej Turek-Konin. Jeszcze we wrześniu konsultacje stacjonarne i online.
 

Dwie propozycje nitki łączącej Turek z linią kolejową PKP przedstawiła do dalszej konsultacji społecznej Spółka BBF odpowiedzialna za przygotowanie Studium Planistyczno-Prognostycznego linii kolejowej Turek-Konin. W planach konsultacje stacjonarne i online.

Według zaroponowanych tras budowy linii kolejowej w ramach projektu pn. „Budowa nowej linii kolejowej Turek - Konin" przedstawiono opcję trasy wychodzącą ze wschodniej części Konina i biegnącej po północno-zachodnich terenach powiatu tureckiego tj. przez miejscowości Zdżary, Kiszewy, Tuliszków, Grzymiszew, Imiełków, Słodków, Obrzębin, Turek zachodni i Turek. Druga z propozycji przewiduje linię biegnącą przez północno-środkową część powiatu wychodzącą z linii kolejowej w miejscowości Kramsk i biegnącej przez Kuny, Władysławów, Chrząblice, Galew i Turek.

reklama

Aby szersze grono mieszkańców mogło wypowiedzieć się w sprawie przebiegu kolei do Turku, firma wykonująca studium organizuje stacjonarne konsultacje z mieszkańcami. Odbędą się one 30 września 2021 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Parkowej w Turku. Na konsultacje stacjonarne nie jest wymagana rejestracja. Aby wsiąść udział w konsultacjach online należy najpierw przesłać informację o chęci uczestnictwa na adres mailowy konsultacje@bbf.pl do 28 września (wtorek). Link do telekonferencji zostanie przesłany osobom zgłoszonym w dniu 28 września (wtorek) wraz ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi projektu.

Do udziału w konsultacjach zapraszają władze miasta i powiatu, szczególnie do udziału w konsultacjach stacjonarnych w hali sportowej o które miasto zabiegało. -To spotkanie jest po to, gdyż zależy nam na tym, aby jak największa grupa mieszkańców zapoznała się z proponowanych przebiegiem przyszłej linii kolejowej i mogła wyrazić zdanie na ten temat. - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Turku.

Niżej przedstawiamy mapkę z proponowanymi trasami połączenia kolejowego Turek – Konin.

Dwie propozycje ułożenia linii kolejowej Turek-Konin. Jeszcze we wrześniu konsultacje stacjonarne i online.

Podobne artykuły

Potężny sojusznik w sprawie budowy nowej linii...

Potężny sojusznik w sprawie budowy nowej linii...

z wczoraj
Już dziś konsultacje społeczne w sprawie trasy...

Już dziś konsultacje społeczne w sprawie trasy kolei...

29 wrz.
Linia kolejowa Turek - Konin. Ruszają...

Linia kolejowa Turek - Konin. Ruszają konsultacje...

20 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama