sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Od października wznawia pracę Oddział Wewnętrzny. 5 lekarzy o większym zakresie usług zapewni opiekę w szpitalu.

Od października wznawia pracę Oddział Wewnętrzny. 5 lekarzy o większym zakresie usług zapewni opiekę w szpitalu.
 

Dobre wiadomości przekazał podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu dyrektor SP ZOZ Krzysztof Sobczak związane z ponownym uruchomieniem interny w turkowskim szpitalu. Jak wskazał są już przygotowane grafiki dla nowego składu lekarzy Oddziału Wewnętrznego na miesiąc październik i listopad.

Dziś tj. w środę 22 września otwarto oferty nadesłane na ogłoszony konkurs dotyczący obsługi medycznej niedziałającego od 1 czerwca 2021 roku Oddziału Chorób Wewnętrznych w SP ZOZ Turek. Jak poinformował podczas sesji dyrektor Sobczak, już od października pracę i przyjmowanie pacjentów wznawia turkowska interna na której pracować będzie nie 4 jak to było do końca maja 2021 r. a 5 nowych lekarzy. Sobczak poinformował, że stawka godzinowa jaką zaproponował nowy podmiot i jaką zaakceptowano jest porównywalna z tą za którą nie był zainteresowany pracować poprzedni personel.

reklama

- Od 1 października tego roku rozpoczynamy normalną działalność na oOddziale Chorób Wewnętrznych. Dzisiaj podpisałem umowę na okres 3 lat z podmiotem leczniczym, który będzie zabezpieczał kadrę lekarską, jestem przekonany, że ta zmiana spowoduje to, że poszerzy się zakres opieki. - wskazał podczas sesji dyrektor Sobczak informując, że część badań będzie wykonywana przez nowy podmiot odpowiedzialny za internę w Turku a co za tym idzie zmniejszą się koszty i szybkość ich wykonywania.

- W ostatnim okresie zespół liczył cztery osoby. Ten zespół aktualnie jest pięcio osobowy. Istotne jest to, że zespół gwarantuje pełną obsadę i funkcjonowanie Oddziału Wewnętrznego. Mogę tylko tyle powiedzieć, że już otrzymałem grafiki na październik i listopad. Czyli jesteśmy o miesiąc do przodu jeżeli chodzi o ten zespół. [...] Najważniejsze, że ten oddział zacznie funkcjonować i przekonany jestem, że zakres usług będzie świadczony przez ten zespół większy bo pewne badania członkowie tego zespołu przeprowadzają sami na które my musieliśmy dotychczas zatrudniać dodatkową kadrę - zapewnił Sobczak.

Punkt dotyczący omówienia bieżącej sytuacji w SP ZOZ Turek poddany w trakcie sesji XXXI sesji Rady Powiatu przyniósł najwięcej zainteresowania ze strony radnych. Powodem był także raport Najwyższej Izby Kontroli, który nie wskazuje na nieprawidłowości w turkowskiej lecznicy w trakcie gdy ta była przekształcona na szpital COVID-owy.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

O wątpiącym radnym Mariuszu, niepewnym...

O wątpiącym radnym Mariuszu, niepewnym dyrektorze...

12 maj.
Kardiologiczna i chorób wewnętrznych. Nowe...

Kardiologiczna i chorób wewnętrznych. Nowe poradnie...

6 maj.
Szpital w Turku nominowany do tytułu

Szpital w Turku nominowany do tytułu "Wzorowej...

5 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama