piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

9°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

O bezpieczeństwie i innych "ważnych sprawach" z Policją w Przedszkolu Gminnym we Władysławowie.

O bezpieczeństwie i innych
 

Każdy z nas chce czuć się bezpiecznie, dlatego ogromnie ważne w naszym przedszkolu jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i ich edukacja w tym kierunku. Policjancji z Tuliszkowa na spotkaniu profilaktycznym z dziećmi z Przedszkola Gminnego we Władysławówie. 

W dniu 21 września 2021r. przedszkolaki miały okazję spotkać się z Dzielnicowym Komisariatu Policji w Tuliszkowie Komendy Powiatowej Policji w Turku, asp. Patrykiem Piaskowskim. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.  Zachęcał dzieci do wyposażenia ubiorów w elementy odblaskowe oraz uczulił na konieczność zapinania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwrócić się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci miały okazję dowiedzieć się również, na czym polega praca policjanta, jak wygląda jego mundur oraz jaki sprzęt jest potrzebny policjantom podczas służby. Na koniec spotkania policjant zaprosił dzieci do obejrzenia radiowozu. Najwięcej radości wzbudziło włączenie sygnału alarmowego. To był dzień, który na długo pozostanie w pamięci naszych dzieci.

reklama

Dyrekcja, nauczyciele oraz dzieci z Przedszkola Gminnego we Władysławowie składają serdeczne podziękowania za poświęcony czas i ciekawie poprowadzone zajęcia.

źródło: UG Władysławów

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6

Podobne artykuły

Policyjna akcja NURD w powiecie tureckim....

Policyjna akcja NURD w powiecie tureckim. Wykazano...

29 wrz.
Oszuści namówili mieszkankę powiatu do...

Oszuści namówili mieszkankę powiatu do zaciągnięcia...

7 wrz.
Odnaleziona cała i zdrowa. Nocne poszukiwania...

Odnaleziona cała i zdrowa. Nocne poszukiwania...

28 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama