Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Kolejna inwestycja drogowa zrealizowana w gminie Władysławów

Kolejna inwestycja drogowa zrealizowana w gminie Władysławów
 

W gminie Władysławów we wtorek, tj. 28 września 2021 r., podziwiano oddaną do użytku inwestycję pn. "Budowa drogi wewnętrznej Russocice-Malinie i rozbudowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami w pasie dróg gminnych Russocice-Malinie dz. o nr 70".

W ramach inwestycji wybudowano drogę na odcinku 612 m, o szerokości 4 m. Zakres robót obejmował: roboty przygotowawcze w granicach pasa drogowego, wykonanie robót ziemnych, położenie warstwy podłoża z gruntu stabilizowanego cementem, wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego i warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego, uzupełnienie poboczy oraz ustawienie oznakowania pionowego. Ponadto rozbudowano sieć wodociągową umożliwiającą zaopatrzenie w wodę na długości 706,8 m z rur PE o średnicy 110. Jako uzbrojenie sieci wodociągowej zamontowano hydranty nadziemne DN80 oraz zasuwy umożliwiające odcięcie dopływu wody.

reklama

Koszt realizacji przedsięwzięcia opiewa na kwotę 454.547,04 zł. Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Budowlane Anbud sp. z o.o. z siedzibą w Koninie. Prace rozpoczęto dnia 14 lipca 2021 r., zakończono natomiast z dniem 13 września 2021 r.

Odbiór końcowy ww. przedsięwzięcia został przeprowadzony w obecności Wójt Gminy Elżbiety Klanowskiej, Przewodniczącej Rady Gminy Krystyny Michalak, Sekretarza Gminy Tomasza Rajczyka, Radnego Gminnego Arkadiusza Nowaka, Sołtysów wsi Russocice i Polichno: Stanisława Kacprzaka i Szczepana Iciek, pracownika Urzędu Gminy Marcelego Warmińskiego oraz Inspektora Nadzoru Inwestorskiego Artura Smarzyńskiego. Firmę realizującą zadanie reprezentował Pan Andrzej Kantek. Wybudowana droga z całą pewnością przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa i poprawy ruchu na przedmiotowej drodze.

źródło: UG Władysławów

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3

Podobne artykuły

Będzie umowa, będą bloki. Kluczowa inwestycja...

Będzie umowa, będą bloki. Kluczowa inwestycja...

30 wrz.
Umowa na historyczną inwestycję w gminie...

Umowa na historyczną inwestycję w gminie Władysławów...

30 wrz.
Koniec z WF-em na korytarzu! Sala sportowa w...

Koniec z WF-em na korytarzu! Sala sportowa w...

28 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama