niedziela 24 października 2021

Arety, Marty, Marcina

4°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Powrót minionej epoki. Zapraszamy na niedzielny piknik w Chlebowie.

Powrót minionej epoki. Zapraszamy na niedzielny piknik w Chlebowie.
 

Już w najbliższą niedzielę, 17 października odbędzie się nietypowy piknik, nazwany przez organizatorów Piknikiem w klimacie „MINIONEJ EPOKI”. Czego możemy się spodziewać podczas imprezy?

Współorganizatorem Pikniku jest Koło Gospodyń Wiejskich w Chlebowie, więc nie może zabraknąć czegoś dobrego do zjedzenia. Posmakować będzie można domowych wypieków, kiełbasek i ziemniaków z ogniska, ale także czegoś, czego młodsze pokolenia prawdopodobnie nie znają i nigdy nie próbowały – podpłomyków z pieca chlebowego.

reklama

Według encyklopedycznej definicji podpłomyk to prymitywny, płaski placek, otrzymywany zwykle tylko z mąki, wody i soli, pieczony na blasze kuchennej, w piecu chlebowym lub na rozpalonych kamieniach. Kuchnia staropolska nieco je „podrasowała”, dodając jajka i kminek, a wodę zastępując mlekiem.

Organizatorzy planują również wystawę przedmiotów z dawnych lat, w stylu retro oraz niespodziankę. Co to będzie? Żeby się dowiedzieć, trzeba być na niedzielnym Pikniku przy Świetlicy Wiejskiej w Chlebowie, gdzie stoi jedyny w okolicy, prawdziwy piec chlebowy opalany drewnem. Początek o godzinie 12.00, przewidywane zakończenie około 18.00. Wstęp wolny.

Współorganizatorem Pikniku jest Autmobil Klub Turek, który pod koniec września br. był także jednym z organizatorów „I Zlotu Pojazdów Klasycznych” w turkowskim „Browarze”.

Powrót minionej epoki. Zapraszamy na niedzielny piknik w Chlebowie.

Podobne artykuły

PSP Turek edukowało w ramach XIX Rajdu...

PSP Turek edukowało w ramach XIX Rajdu "Pieczonego...

13 paźd.
Blisko 140 pięknych maszyn zjechało do Browaru...

Blisko 140 pięknych maszyn zjechało do Browaru Turek...

25 wrz.
Klasyczne zakończenie sezonu i I Zlot Pojazdów...

Klasyczne zakończenie sezonu i I Zlot Pojazdów...

21 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama