sobota 23 października 2021

Edwarda, Marleny, Seweryna

5°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Kolejny sukces młodzieży z Kaczek. Rita, Fabian i Jakub laureatami PATRIA NOSTRA.

Kolejny sukces młodzieży z Kaczek. Rita, Fabian i Jakub laureatami PATRIA NOSTRA.
 

W środę, 13 października br. w sali Kina Apollo w Poznaniu odbyła się Gala Finałowa VI edycji międzynarodowego Konkursu historyczno-filmowego PATRIA NOSTRA. Po raz kolejny, w uroczystym wręczeniu nagród, uczestniczyli uczniowie z ZSR CKP w Kaczkach Średnich.

Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o historii Polski, krzewienie patriotyzmu, etyki chrześcijańskiej oraz budowa poczucia wspólnoty wśród młodych Polaków. Zgodnie z regulaminem, udział w nim mogła wziąć także młodzież Polonijna, zamieszkująca poza granicami naszego kraju.

reklama

Organizatorzy Konkursu otrzymali w tym roku bardzo dużo prac, spośród których jury jako zwycięzców wybrało zespół ze szkoły w Kaczkach w składzie: Rita Adamczewska, Fabian Doliński i Jakub Naparty. Młodzież, pod okiem Anity Nawrot, stworzyła film zatytułowany „Zamach na Kutscherę”. Poza uczestnikami Konkursu, w filmie wystąpili również Maria Konecka, Tobiasz Mituta oraz absolwent szkoły Piotr Korczyński. Do tegorocznego sukcesu przyczynili się również Bartosz Stachowiak - dyrektor Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera oraz Daniel Dopieralski i Piotr Piąstka z „Auto Ślub Turek”, użyczając epokowych samochodów i rekwizytów, bez których trudno byłoby oddać klimat minionych czasów.

Rewelacyjna atmosfera i fantastyczny koncert towarzyszący uroczystości nie były w stanie zagłuszyć ogromnych emocji. Radość i duma z wygranej, w tym prestiżowym konkursie, była ogromna. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę w postaci 1000 zł, natomiast cały zespół – replikę szabli polskiej.

reklama

To nie pierwszy sukces uczniów z Kaczek w Patria Nostra. W poprzednich latach zdobyli drugą nagrodę za film „Krwawa niedziela” i „Pierwszy zbiorowy mord w Auschwitz” oraz czwarte miejsce za własną interpretację „Wesela”.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągnięć, pomysłu, odwagi i zaangażowania. Życzymy kolejnych udanych interpretacji historycznych faktów i sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.

Konkurs dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Zorganizowany przez Fundację Patria Nostra przy współpracy z Narodowym Centrum Kultury.


 

Podobne artykuły

Dzień Edukacji Narodowej w ZSR CKP w Kaczkach...

Dzień Edukacji Narodowej w ZSR CKP w Kaczkach Średnich

15 paźd.
Nieletni ze złamaną żuchwą w szpitalu w Łodzi....

Nieletni ze złamaną żuchwą w szpitalu w Łodzi....

14 paźd.
Co się wydarzyło w poniedziałek w Kaczkach Śr.?...

Co się wydarzyło w poniedziałek w Kaczkach Śr.?...

12 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama