sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Kolejny sukces młodzieży z Kaczek. Rita, Fabian i Jakub laureatami PATRIA NOSTRA.

Kolejny sukces młodzieży z Kaczek. Rita, Fabian i Jakub laureatami PATRIA NOSTRA.
 

W środę, 13 października br. w sali Kina Apollo w Poznaniu odbyła się Gala Finałowa VI edycji międzynarodowego Konkursu historyczno-filmowego PATRIA NOSTRA. Po raz kolejny, w uroczystym wręczeniu nagród, uczestniczyli uczniowie z ZSR CKP w Kaczkach Średnich.

Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o historii Polski, krzewienie patriotyzmu, etyki chrześcijańskiej oraz budowa poczucia wspólnoty wśród młodych Polaków. Zgodnie z regulaminem, udział w nim mogła wziąć także młodzież Polonijna, zamieszkująca poza granicami naszego kraju.

reklama

Organizatorzy Konkursu otrzymali w tym roku bardzo dużo prac, spośród których jury jako zwycięzców wybrało zespół ze szkoły w Kaczkach w składzie: Rita Adamczewska, Fabian Doliński i Jakub Naparty. Młodzież, pod okiem Anity Nawrot, stworzyła film zatytułowany „Zamach na Kutscherę”. Poza uczestnikami Konkursu, w filmie wystąpili również Maria Konecka, Tobiasz Mituta oraz absolwent szkoły Piotr Korczyński. Do tegorocznego sukcesu przyczynili się również Bartosz Stachowiak - dyrektor Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera oraz Daniel Dopieralski i Piotr Piąstka z „Auto Ślub Turek”, użyczając epokowych samochodów i rekwizytów, bez których trudno byłoby oddać klimat minionych czasów.

Rewelacyjna atmosfera i fantastyczny koncert towarzyszący uroczystości nie były w stanie zagłuszyć ogromnych emocji. Radość i duma z wygranej, w tym prestiżowym konkursie, była ogromna. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę w postaci 1000 zł, natomiast cały zespół – replikę szabli polskiej.

To nie pierwszy sukces uczniów z Kaczek w Patria Nostra. W poprzednich latach zdobyli drugą nagrodę za film „Krwawa niedziela” i „Pierwszy zbiorowy mord w Auschwitz” oraz czwarte miejsce za własną interpretację „Wesela”.

reklama

Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągnięć, pomysłu, odwagi i zaangażowania. Życzymy kolejnych udanych interpretacji historycznych faktów i sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.

Konkurs dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Zorganizowany przez Fundację Patria Nostra przy współpracy z Narodowym Centrum Kultury.


 

2
3
4
5
6
7
8
9

Podobne artykuły

Ola, Nikola i Marysia w finale konkursu Miss...

Ola, Nikola i Marysia w finale konkursu Miss...

29 wrz.
Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana,...

Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana, Kasia...

22 wrz.
Grzybiarze do dzieła! Nadleśnictwo Turek...

Grzybiarze do dzieła! Nadleśnictwo Turek ogłasza...

20 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama