niedziela 25 września 2022

Aureli, Kamila, Kleofasa

14°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Nowe drzewka w Malanowie. Wysoka dotacja na zakup sadzonek

Nowe drzewka w Malanowie. Wysoka dotacja na zakup sadzonek
 

Wysokie dofinansowanie, bo prawie 90% kosztów, otrzymała gmina Malanów z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego na zakup sadzonek drzew miododajnych.

Młode drzewka zostały posadzone 11 października br. na terenie zielonym za tzw. Ośrodkiem Zdrowia w Malanowie. Na zakup 22 sadzonek Urząd Marszałkowski przeznaczył 8.740 zł.

reklama

Sadzenie drzew miododajnych jest jednym z najważniejszych przedsięwzięć, zapobiegających wymieraniu pszczół. Ponadto poprawia jakość powietrza oraz korzystnie wpływa na zmiany mikroklimatu.

To już kolejna dotacja na zakup drzewek. W 2019 r. po raz pierwszy Gmina Malanów uzyskała z budżetu Województwa Wielkopolskiego dofinansowanie, dzięki któremu na ul. Parkowej w Malanowie posadzono 57 sztuk drzew. Dziś tworzą piękną aleję, złożoną z klonów i lip, dlatego też Samorząd Gminy Malanów planuje kontynuować prowadzenie nasadzeń w kolejnych latach.

źródło: UG Malanów

Nowe drzewka w Malanowie. Wysoka dotacja na zakup sadzonek

Podobne artykuły

Dofinansowanie na obóz i buty. Sprinter ze...

Dofinansowanie na obóz i buty. Sprinter ze Słodkowa...

6 wrz.
Władysławów. Pierwsza transza komputerów dla...

Władysławów. Pierwsza transza komputerów dla dzieci...

25 sierp.
To będą szatnie na medal! Trwają wakacyjne...

To będą szatnie na medal! Trwają wakacyjne remonty w...

16 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama