poniedziałek 29 listopada 2021

Błażeja, Margerity, Saturnina

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Dzięki dofinansowaniu Gąsin ma nową drogę.

Dzięki dofinansowaniu Gąsin ma nową drogę.
 

W ostatnim czasie oddano do użytku nową drogę asfaltową w miejscowości Gąsin. Inwestycja ta kosztowała gminę Przykona prawie 450 tys. zł, przy czym 202 tys. zł uzyskano z budżetu Województwa Wielkopolskiego.

Nowa droga, o łącznej długości 1,328 km, powstała w Gąsinie i prowadzi w kierunku Bądkowa Pierwszego. Zadanie zostało współfinansowane ze środków budżetu Województwa Wielkopolskiego, przeznaczonych na zadanie pn. Budowa (przebudowa) dróg dojazdowych do gruntów rolnych o szerokości 4 m.

reklama

Starania o dofinansowanie rozpoczęto jeszcze w pierwszej połowie roku. W maju br. Gmina podpisała umowę na kwotę 88,5 tys. zł, otrzymanych z Funduszu Budowy Dróg Dojazdowych Do Gruntów Rolnych. W związku z wysokimi kosztami inwestycji okazało się, że jest ono niewystarczające. Oszacowano bowiem, że nowa droga będzie kosztowała w sumie około 603,5 tys. zł. Złożono więc kolejny wniosek - o zwiększenie dofinansowania. Samorząd Województwa Wielkopolskiego, przychylnie rozpatrzył wniosek, zwiększając kwotę o 113,5 tys. zł.

W dniu 16 lipca br. w Urzędzie Gminy w Przykonie Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski spotkał się z włodarzami gmin powiatu tureckiego w celu podpisania umów dotacyjnych m.in. z Funduszu Budowy Dróg Dojazdowych Do Gruntów Rolnych.

W połowie października br. udało się zakończyć prace, na które złożyła się budowa drogi asfaltowej o łącznej długości 1,328 km oraz pobocza z kruszywa kamiennego o powierzchni 1980 m2. Wykonawcą prac była firma TRANS-SPILI z Lichenia Starego. Całkowity koszt zadania wyniósł 448 947,97 zł, przy czym 202 000 zł pochodzi w sumie z dofinansowania Województwa Wielkopolskiego.

reklama

źródło: UG Przykona

Podobne artykuły

Plenerowe miejsce spotkań w Krwonach i...

Plenerowe miejsce spotkań w Krwonach i miododajny...

26 list.
Jest umowa na geotermię. Z dofinansowaniem w...

Jest umowa na geotermię. Z dofinansowaniem w kwocie...

23 list.
Nowe wyposażenie i sprzęt ratownictwa dla OSP...

Nowe wyposażenie i sprzęt ratownictwa dla OSP Kuny...

19 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama