czwartek 25 kwietnia 2024

Jarosława, Marka, Wiki

Cztery medale na zawodach w Częstochowie. Udany występ zawodników z Tuliszkowa

Antoni Głowiński, Dawid Bednarek, Konrad Rosiak i Albert Jesiołkiewicz z Wielkopolskiego Klubu Sportów Walki w Tuliszkowie zdobyli wysokie miejsca podczas IX Ogólnopolskiego Turnieju Karate Uechi Ryu, który odbył się 16 października br. w Częstochowie.

W zawodach wzięło udział 200 zawodników z 22 klubów, którzy rywalizowali w konkurencjach sumo-grappling, kumite oraz K1. Wielkopolski Klub Sportów Walki w Tuliszkowie reprezentowali zawodnicy: Antoni Głowiński - sumo-grappling oraz kumite, Dawid Bednarek, Konrad Rosiak oraz Albert Jesiołkiewicz – wszyscy trzej w konkurencji K1. Opiekunem zawodników był sensei Tomasz Adamkiewicz 4 dan. Zawody można zaliczyć do bardzo udanych, ponieważ cała czwórka zdobyła medale. Antoni Głowiński zajął 1 miejsce w sumo-grappling oraz 1 miejsce w kumite, w kategorii chłopców 11 lat do 35 kg. Albert Jesiołkiewicz został zdobywcą 1 miejsca w K1, w kategorii seniorów do 80 kg. Również w K1 wysoko uplasowali się pozostali zawodnicy. Konrad Rosiak w kategorii seniorów do 72 kg zajął miejsce 2, natomiast Dawid Bednarek - 3 miejsce w kategorii juniorów do 72 kg.

Trener zawodników sensei Tomasz Adamkiewicz powiedział: - Jestem dumny z tych zawodników, bo przygotowywali się do tych zawodów systematycznie od kilku miesięcy. Albert i Antek to doświadczeni zawodnicy, którzy zaprezentowali się bardzo dobrze. Dla Dawida i Konrada był to pierwszy start w zawodach K1 i od razu zwieńczony sukcesem. Oczywiście mamy pewne elementy do poprawy, nie siadamy na laurach. Staramy się je wyeliminować na treningach. Każdy z tych zawodników ma inne predyspozycje, a rolą trenera jest pomóc zawodnikowi rozwijać się.

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu sponsora głównego, Jakuba Kowalczyka z firmy IzoSerwis, za co Klub serdecznie dziękuje. Równocześnie zaprasza wszystkich zainteresowanych na zajęcia w poniedziałki i czwartki: karate kyokushin godz. 17.30 oraz K1-muay thai godz. 18.30, Pawilon Sportowy w Tuliszkowie, ul. Nortowska 1.