niedziela 05 grudnia 2021

Kryspiny, Norberta, Sabiny

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Władysławów. Uroczyste otwarcie miasteczka ruchu drogowego. To pierwszy tego typu obiekt w powiecie.

Władysławów. Uroczyste otwarcie miasteczka ruchu drogowego. To pierwszy tego typu obiekt w powiecie.
 

Skrzyżowania, rondo, znaki drogowe czy sygnalizacja świetlna – to wszystko można znaleźć w otwartym dziś miasteczku ruchu drogowego we Władysławowie. Miasteczko ma służyć dzieciom i młodzieży do podnoszeniu umiejętności z jazdy na rowerze i zwiększaniu bezpieczeństwa na drodze. Jest to pierwsze takie miasteczko na terenie powiatu tureckiego.

Dzisiaj dokonano oficjalnego otwarcia miasteczka ruchu drogowego we Władysławowie. W jednym miejscu udało się zebrać wszystkie osoby zaangażowane w jego powstanie, ale też głównych odbiorców tej edukacyjno-rekreacyjnej atrakcji – dzieci z przedszkola we Władysławowie. W uroczystości uczestniczyli m.in. Ryszard Bartosik – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pan Dariusz Kałużny Starosta Turecki, Pani Elżbieta Klanowska Wójt Gminy Władysławów, Pani Krystyna Michalak Przewodnicząca Rady Gminy Władysławów, insp. Michał Grzelak Komendant Powiatowy Policji w Turku.

reklama

Dzięki miasteczku, w atrakcyjny sposób będzie można przekazywać wiedzę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz przygotować do samodzielności w tym zakresie. Dzieci będą mogły uczyć się podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz prawidłowych zachowań w czasie poruszania się po drogach. Korzystająca z obiektu młodzież będzie w stanie bardzo dobrze przygotować się do egzaminów na kartę rowerową, ale co najważniejsze będzie mogła w bezpiecznych warunkach nauczyć się prawidłowych zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.

Miasteczko ruchu drogowego jest odzwierciedleniem prawdziwej drogi. Wyposażone jest w mini znaki i sygnalizację świetlną, przejścia dla pieszych, rondo, skrzyżowania, przejazd kolejowy. Wolne przestrzenie zostały uzupełnione w gry dla dzieci i młodzieży.

W spotkaniu z dziećmi uczestniczył sierżant Pyrek, który wśród najmłodszych cieszył się ogromną sympatią. Każde dziecko miało niepowtarzalną okazję zobaczyć maskotkę wielkopolskiej policji, uścisnąć jej dłoń i zrobić pamiątkowe zdjęcie z sierżantem Pyrkiem.

reklama

Dużą atrakcją dla najmłodszych była prezentacja policyjnych motocykli i policyjnego radiowozu do którego każde dziecko mogło wsiąść i obejrzeć jego wyposażenie.

źródło: KPP Turek

Podobne artykuły

Kolejna próba oszustwa na terenie powiatu...

Kolejna próba oszustwa na terenie powiatu tureckiego

3 grudz.
Wojsko na ulicach miasta. Spokojnie... to tylko...

Wojsko na ulicach miasta. Spokojnie... to tylko...

27 list.
Oszuści nadal działają. Kolejna próba...

Oszuści nadal działają. Kolejna próba wyłudzenia...

26 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama